Ve Bitti!

14 Haziran 2014 | Kategori: Yemek Kitabı

Blanche

Son yedi aydır neredeyse her günüm kitabın bir ayrıntısına takılıp sinir harbiyle geçtiğinden, artık kendimi daha hızlı bir şekilde rahatlatabiliyor olmam gerek ama nafile. Önce karnım ağrımaya başlıyor. Sonra ev üzerime üzerime geliyor. Hemen ardından kendimi dışarıya atmaya karar verip 5. dakikada vazgeçiyorum, kafam değişsin diye evde saçma sapan bir iki iş yaptıktan sonra da koltuğa çöküp boş boş etrafa bakıyorum. Karnımdaki ağrı boynumdan ağzıma doğru çıkmaya başlıyor ve hemen sonrasında kulaklarım kızarıp başım ağrımaya başlıyor. Nefes almak için balkona çıkıyorum; gözlerimi kapatıp San Francisco‘yu, Carmel’i ve Big Sur’ü düşünüyorum.

Bazen aklıma Özlem‘le San Francisco’dan Los Angeles’a yaptığımız araba yolculuğu geliyor. “Özlem olsa ne yapardı? Ne derdi?” diye düşünüyorum. Boynum bükük bir şekilde odasının kapısını çaldığımı hayal ediyorum. Kendimi iyice acındırarak anlatmaya başladığım anda gözlerini açıp kafasını sallayarak dinlemeye başlıyor. Daha dudağının kenarındaki ilk gülümseme kıvrımında şikayetimin ne kadar boş olduğunu anlayacağım. Zaten ikinci cümlemden itibaren yarım yamalak dinleyecek. Asıl derdimin ne olduğunu bildiği için sözümü kesmemek için kendini zor tutacak. Ben sustuktan sonra kendimden şüphe ettiğim için haşlamaya başlayacak, konuşması giderek tatlılaşacak ve bittiğinde nasıl olup da konuya bu kadar takıldığıma hayret edeceğim. Yenilenmiş bir şekilde ayağa kalkacağım, o anda odasının ne kadar dağınık olduğunun farkına varacağım, yine düzen hastalığımın ne kadar büyük vakit kaybettirdiğini hatırlayıp Özlem’in bu kadar rahat olmasını kıskanacağım ve kös kös odama döneceğim.

Bazen 30 yıl sonrasını hayal etmeye başlıyorum. Seneler boyunca topladığım tabak çanakla Carmel’de bir eskici dükkanı açmışım. Saat akşamüstü 6. Birazdan dükkanı kapatıp Big Sur’deki evime doğru yola çıkacağım. Her gün yaptığım gibi, eve gitmeden önce, Fernando, Diego ve Consuela’yla sahile doğru yürüyoruz. Tasmalarını çıkardığım anda Diego’yla Consuela suya doğru koşmaya başlıyor. Fernando, garibim yaşlı, yanımda tıngır mıngır yürüyor. Sahile sanki tarçınlı pudra şekeri serpmişler gibi. Kum incecik, varla yok arası. Consuela sırtını kaşıyacak diye debelenirken yavaş yavaş kuma gömülüyor. Okyanusun kokusunu içime çekerken 30 yıl öncesi geliyor aklıma. “Ne kadar aptalmışım. Nelere takılmışım.” diyorum içimden. Öyle ya da böyle buradasın işte; buzluğun çikolatalı dondurmayla dolu, koltuğuna gömülmüşsün, ekranda Altın Kızlar, dizinin dibinde çoçoların…

Bazen de öyle bir şey oluyor ki, ne San Francisco, ne Big Sur, ne kafanın takıldığı problemler, ne de son dört seneni adadığın kitabın zerre kadar umurunda olmuyor. Her şey duruyor. Her şey önemini kaybediyor. Bir önceki yazının yorumlar kısmına göz attıysanız belki de biliyorsunuz… Ocak ayında babamı kaybettik. Tarifi olmayan bir his. Narlı sorbe fotoğrafındaki tabağın mavisi, fotoğrafı CMYK’ya çevirince çamur gibi olsa ne yazar, olmasa ne yazar? Babam göremeyecek ki.

Sonra zaman geçiyor, bir bakıyorsun, bu dersleri unutmuşsun. Son zamanlarda yine ayrıntılarda kaybolmaya başladım. Gözüme çarpan her hatada kendimi yiyip bitiriyorum. Hep o hiç bitmeyecek hissi. Geçtiğimiz seneydi sanırım… “Hiç bitmesin istiyorum. Bıraksalar üzerinde üç sene daha çalışırım.” dediğimde, Çağatay, “Hiç merak etme. Gün gelecek, bir an önce bitsin, çıksın isteyeceksin.” demişti. Haklıymış.

Öyle ya da böyle, kitap bitti. Son dört sene ne kadar da kolay özetlenebiliyor. İki kelime. “Kitap” ve “bitti”. Kitap bittiğinde neler yazıp çizeceğimi o kadar fazla düşündüm ki nereden başlayacağımı bilmiyorum. Tariflerden mi başlasam yoksa kitaba emeği geçen dostlarımdan mı?

O kadar çok insan seferber oldu ki… Senelerdir blogumu taçlandıran Mustafa Pilevneli’nin resmi, “İstanbul’da Aşk Başkadır”, sırf fotoğrafını çekebileyim diye Bursa’dan geldi.

Mustafa Pilevneli - İstanbul'da Aşk Başkadır

Yarım saatliğine de olsa duvarıma astım. İyi ki de geldi; o olmadan kitap eksik olurdu.

Ayşe ve Murat. Kitaba en çok emeği geçenler. Dünyanın en zevkli insanları. Tabakları, örtüleri, çatalları, bıçakları… İstisnasız her konuda danıştığım, sabır küpleri. Kitabın ruhunu ikisine borçluyum.

Başım ne zaman sıkışsa arayıp fikir aldığım Çağatay, aklıma takılan her konuda yazıştığım, beni sürekli yüreklendiren Banu, bir diğer sabır küpü olan editörüm Işıl, kitabın dizgisini yapan, bir milim sağa kaymış, bir milim yukarıda kalmış gibi bitmek bilmeyen düzeltilerime rağmen yüzündeki gülümsemeyi hiç eksik etmeyen Deniz…

Kitabın tasarımı bile başlı başına bir hikâye. Hiç aklımda yoktu, aklıma girdiğinde de becerebileceğime pek emin değildim ama yaptığım denemelere yayınevinden onay çıkınca kitabın tasarımını da ben yapmaya karar verdim.

Golden Gate Köprüsü Turuncusu

Ufak bir detay: Tarif başlıklarında kullandığım renk, Golden Gate Köprüsü turuncusu!

Prova

Matbaaya her şeyi teslim ettikten sonra da iş bitmiyor. Neredeyse bir aydır kitabı baskıya hazırlıyoruz. Beni en çok hırpalayan kısım sanırım bu oldu. Fotoğrafların RGB’den CYMK’ya çevrilme süreci en büyük kâbusumdu. Teknik konularla sizi sıkmak istemiyorum; yüzlerce sayfa prova sonrasında onu da atlattık. Bir aksilik olmazsa kitabın baskısı yarın başlıyor. Fotoğraf makinem ve ben, sabahın köründe matbaada hazır ve nazır olacağız. Ve eminim, yarın yaşanacaklar da başlı başına bir hikâye olacak.

Hepsine sıra gelecek ama sanırım mantıklı olan kitapta neler olduğuyla başlamak.

İçindekiler

İçindekiler kısmına bakınca, tatlı ve hamurişi tariflerinden oluşan bir yemek kitabı gibi gözükse de, aslında “Cafe Fernando – Bir pasta yaptım, yanağını dayar uyursun”, Bilkent Üniversitesi’nin yurt mutfağında oda arkadaşlarımla yaptığım domatesli makarnadan Dolce & Gabbana için tasarladığım brownie’ye kadar uzanan bir hikâye.

Bu yolculuğun demirbaşları olan tarifler var. Hangilerinin olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Bilmeyenler ilk defa karşılaşacak ama siz de eski tariflerle karşılaşmayacaksınız. Blogdan kitaba kılına dahi dokunmadan aldığım tek tarif Anjelik Erikli Galette (blogda Kırmızı Erikli Tart olarak geçiyor). Onun dışında tanıdık gelen tarifler olursa, bilin ki hepsi sayısız deneme sonunda güncellendi.

Kitaptaki bölümler ve içlerindeki tariflerden bazıları şöyle:

Esin Hanım Örtü

Kurabiye

Kitap, sizden sakladığım ilk ve tek tarif olan Cenk’in Ev Kurabiyesi ile başlıyor. Ama ne başlangıç! Kitabın belki de en tatlı sürprizi olan Esin Hanım’la ve onun bakmaya kıyamayacağınız örtüleriyle tanışacaksınız. Yukarıda bir bölümünü gördüğünüz, desenini babasının çizdiği, Esin Hanım’ın bundan 60 küsur yıl önce işlediği kelebekli örtü, kitabın büyük bir parçası. Ev kurabiyelerinin altındaki, Esin Hanım’ın 10 yaşındayken işlediği örtünün bendeki yeri ise bambaşka. O da sürpriz olsun. Kitabı aldığınızda görün istiyorum. Belki de dayanamam, kitap çıkana kadar paylaşırım.

Kurabiye bölümü, üzerine kaç tane çay içerseniz için tadı damağınızdan gitmeyecek Vanilyalı Un Kurabiyesi ve oldu da beş çayına uzaylı misafirleriniz gelirse gururla ikram edebileceğiniz Fıstıkella ile devam ediyor.

Macaron

Sonlara doğru ise birçoğunuzun senelerdir beklediği macaron tarifleri. Kısa bir macaron çılgınlığı yazısıyla başlayıp olası hata ve aksiliklerden en az düzeyde etkilenecek şekilde geliştirdiğim, ilk defa deneyecek birinin bile anlattığım püf noktaları ve adım adım fotoğraflar eşliğinde başarılı bir sonuç alabileceği 3 farklı macaron kabuğu tarifiyle devam ediyorum.

Ayvalı & Kaymaklı Macaron

Hemen ardından da onlarla hazırlanmış dört farklı macaron.

Brownie

Brownie Dantel Giyer - Kitap

Ardından brownie’ler. Malzemeleri üç aşağı beş yukarı aynı ama hazırlık aşamaları blogdakinden farklı olan Klasik Brownie tarifi, artık onlarca yıl geçse de kılına dahi dokunamayacağım hâle geldi. Üzerinde erimiş çikolata ve Antep fıstıklarıyla Brownies My Way, tepesine sürmek için son moda başka bir malzemede karar kıldığım, görüntüsü de biraz değişen Brownie Dantel Giyer, sonra içinden süt reçeli akan ve likörde bekletilmiş vişne taneleri fışkıran iki tarif daha ve son olarak da dünyada brownie yemeyen kalmasın diye geliştirdiğim, glütensiz, klasik tariften hiçbir eksiği olmayan, Leblebili Brownie tarifi. Evet, leblebili!

Kek, Muffin, Cheesecake & Pasta

Hepinizin pek sevdiği Çikolatalı Kek ve Şeytan Çikolata Giyer’in yeni versiyonları, kitaptaki en lezzetli şey dediğim, kek kısmı mutfak robotunda 5 dakikada hazırlanabilen Vişneli & Bademli Kek ve Altın Kızlar maratonuna layık, hayalimdeki çikolatalı cheesecake.

Tart, Galette, Pie, Quiche, Cobbler & Crisp

Bazılarınızı ellerinde bıçaklarla pazarlara döken Anjelik Erikli Galette ve adını Altın Kızlar’ın en süslüsünden alan, kitabın arka kapağında yer alacak olan Blanche (baştaki fotoğraf).

Ekmek & Hamurişi

Paris’tekilere taş çıkaracak, yapım aşamalarını adım adım fotoğraflarla anlattığım Kruvasan ve senelerdir beklediğiniz Pamuk Ekmek ve Profiterol tarifleri.

Dondurma, Donmuş Yoğurt & Sorbe

Dondurma

Ben kitap yazarım da içinde dondurma olmaz mı?

İzabella Üzümlü & Kefirli Dondurma

Issız bir adaya düşsem yanıma alacağım üç şeyden biri olan Çikolatalı Dondurma, İzabella üzümüyle hazırladığım iki tarif ve ipek gibi bir kıvamdaki Böğürtlen Soslu Donmuş Yoğurt.

Çikolata, Şekerleme & İçecekler

Dizlerinizin bağını çözecek Vanilyalı Caramel Beurre Salé ve Çikolatalı Cheesecake’i taçlandırdığım Fernando Rocher! Arada bir yerde de, oturduğu apartmanın altındaki “orman”ının ortasında, Esin Hanım ve neredeyse asırlık, Mürver Şerbeti ve Vişne Likörü tarifleri.

Reçel, Jöle & Pestil

Vanilyalı Kayısı Reçeli

Klasik reçel tarifindeki beyaz şeker miktarını %65 oranında azaltarak hazırladığım jöle, pestil ve reçel tarifleri.

Temel Tarifler

Vanilya özütü, adım adım fotoğraflar eşliğinde tart ve pie hamurları, cheesecake’lerde kullandığım ev yapımı Bisküvi Kırıntıları ve madalya almaya layık Ekşi Krema.

Esin Hanım Örtü 2

Kitap sadece tariflerden ve hikâyelerinden oluşmuyor. Tariflerden hemen önce, okumadan geçmemenizi rica edeceğim “Başlamadan Önce” kısmı var.

Başlamadan Önce

Hem mutfakta geçirdiğim zamanı daha keyifli bir hâle getiren hem de denediğim tariflerin başarıyla sonuçlanmasında büyük rolü olan, seneler içinde edindiğim bazı ilkeleri paylaştım.

Ekipman

Tarifler bittikten sonra ise malzemeleri ve ekipmanı derinlemesine anlattığım iki bölüm var. Tariflerde kullandığım kalıpları mı merak ediyorsunuz? Fotoğrafları, hacimleri, ebatları ve bazen de markaları bu bölümde mevcut. Tariflerde geçen “tel süzgeç” ve “ince delikli tel süzgeç” arasındaki farkı mı merak ettiniz? Sayfa 397’ye bakabilirsiniz!

Teknik

Çikolata ve vanilyanın bendeki yeri ayrı olduğu için bu iki malzemeyi diğerlerinden ayrı olarak, daha kapsamlı bir şekilde inceledim. Senelerdir soruyorsunuz, ben de cevabının yorumlar kısmına sıkıştırılamayacak kadar uzun olduğunu söylüyorum ya… “Çikolata nasıl tavlanır?” sorusunun hakkını ayrı bir bölümde vermeye çalıştım.

Kitabın sonunda da hazırlaması bir haftamı alan dizin ve kısa bir biyografi.

412 sayfanın özeti bu. Eğer bir aksilik olmazsa, kitap 11 Haziran’da raflarda.

Yarın için şans dileyin.

Üye ol, yemek tarifleri emailine gelsin.

Yorumlar

 1. 1 - Banu Bingor 29 Mayıs 2014

  Hüloğğğğğğ!!!!

 2. 2 - Tulin Bakiler 29 Mayıs 2014

  Eski Bilkent calisani olarak her zaman emeklerinle gurur duyuyorum. Eline, emegine ve guzel yuregine saglik. Babacigin icin uzuldum, ama senin gibi bir evladi oldugu icin gurur duyuyordur uzaklardan, mekani cennet olsun.

 3. 3 - Tuba Şatana 29 Mayıs 2014

  Şahane haber Cenk! Çok tebrik ediyorum, en çok da sabrın için 🙂 çok ama çok sevindim kavuşacağımıza artık kitapla. Yaşasın!

 4. 4 - gulgul 29 Mayıs 2014

  Tebrikler! bencillik edip kendimi düşüneceğim:) o kadar uzun zamandır bekliyordum ki nasıl mutlu oldum anlatamam! geçen gün aklıma gelmişti açıp bakmıştım blogdaki tariflere tekrar tekrar. ben de bilkent’te arkadaşlarıma denerim belki yenilerden:)

 5. 5 - Banu Bingor 29 Mayıs 2014

  Hiç okumadan, kaç gündür beklediğim başlığı görünce “hüloğ”mu yapıştırıvereyim hemen dedim! 🙂
  Şu yazıyı görmek, inan, gözlerimin dolmasına neden oldu. Ki üç-dört gündür gelişini bildiğim/beklediğim bir yazıydı. İçeriğini az çok tahmin de ediyordum. Ancak yine de ve yine de çok duygulandırdı beni şu anı yaşamak.
  Seni, ailemizin bir parçası gibi görüp sevdiğimizi uzun zamandır biliyorsun. Bu nedenle bugün vardığın noktanın senin için ifade ettiği anlama çok yakın bir anlamda olduğunu da biliyorsun bizim için 🙂
  Bundan sonrası inan ki hep güzel 🙂
  Kitabı eline alıp, kokusunu içine ilk çektiğin an az çok benim Ege’yi ilk kokladığım ana denk düşecek; bundan da eminim 🙂
  Çok mutluyum arkadaşım 🙂
  Sen de çoooook mutlu ol!
  En içten sevgilerimle…

 6. 6 - Furkan 29 Mayıs 2014

  Tebrikler Cenk, eminim keyifle okuyacağız. Blog’a tekrar hoşgeldin 🙂

 7. 7 - Bulut renginde 29 Mayıs 2014

  Harika bir haber! Simdiden tebrik ederim, sabirsizlikla bekliyorum, ellerinize emeginize saglik..

 8. 8 - zeynep 29 Mayıs 2014

  Instagram’da postunu görünce dayanamadım hemen okudum yazını. Dört gözle blog yazını ve kitabını bekliyordum, şimdi bu yazıyı da okuyup bitirdiğime göre sıradaki tarih 11 haziran. Şimdiden hayırlı olsun! Başarılarının devamını dilerim.

 9. 9 - zeynep 29 Mayıs 2014

  geçmiş olsun, tebrikler 🙂 ilk kez bi yemek kitabı alıcam! bitecek olan diyetimin kutlamasını yapmak için yeni tariflere ihtiyacım vardı 🙂

 10. 10 - derya 29 Mayıs 2014

  1)O resim gerçek bir tarta ait olamaz!
  2)Adam deli!
  3)O halde artık yatmadan önce yemek kitabı okurum ben de:)))
  Aklıma gelen şeylerin listesini yazmak kolay da,böyle bir şeyi başaran birini tatlı tatlı kıskandığımı gizleyerek takdir ettiğimi belirtecek bir cümleyi nasıl kurarım bilemedim:P…Soru 1)İmza günü nerede ve ne zaman?
  Soru 2)Kitabı çikolataya batırılmış parmak izinizle imzalatsam çok mu abartmış olurum?…

 11. 11 - Feridun Bingör 29 Mayıs 2014

  Sevgili Cenk, çok detaylı değilse bile başından beri, eş durumundan, takip ettiğim bu harika projende mutlu sona gelmiş olmana sevindim. Bazı tarifleri herkesten önce tatma ayrıcalığı için de sana ve sevgili zevceme teşekkür ederim 🙂 Kitabın, hakettiği rafları bulsun, bizlerden sonra geleceklere de bilgi kaynağı olsun..

 12. 12 - Pınar 29 Mayıs 2014

  Tebrik ediyorum, kitabın çıktığı günü sabırsızlıkla bekliyorum!

 13. 13 - Esra 29 Mayıs 2014

  Sevgili Cenk…
  Hayırlı olsun, şu an mutluluktan ağlıyorum. En son 9 sene önce kızım dünyaya geldiğinde mutluluktan ağlamıştım… Kitabı öyle güzel anlatmışsın ki sanki süreçte yanındaymış gibi hissetim.
  Çok teşekkür ederiz…

 14. 14 - BANU 29 Mayıs 2014

  Sen çok yaşaaaaa!!!!

 15. 15 - Zehra 29 Mayıs 2014

  Baski asamasinda bol sanslar! Cok sabirsizlikla bekliyordum, Cok cok sevindim bitmesine, hayirli olsun.

 16. 16 - Banu Bingor 29 Mayıs 2014

  Demedik mi?! İlk on yorumdan ikisi imza günü soruyor! Organizasyonda çok ciddi çalışırız biz Bingörler, biline!

 17. 17 - esin yalman 29 Mayıs 2014

  Harika!
  Sahiden de yıllardır beklediğim kitap!
  Ellerinize, emeğinize yüreğinize sağlık. Eminim bu kitap da size bol ödüller ve yeni hayranlar kazandıracaktır.
  Teşekkürler.
  Esin Yalman

 18. 18 - Oykum 29 Mayıs 2014

  Dort gozle bekliyordum da bu kadar cok sevinecegimi kendim bile beklemiyordum. Kendi kitabim gibi, kardesimin kitabi gibi, en yakin arkadasimin kitabi gibi sevindim. Uzerinizde kalkan buyuk yuk yerini huzur ve gururla doldursun. Yarin ve devami icin bol sans!

 19. 19 - arzu 29 Mayıs 2014

  Hayırlı olsun Cenk, yıllar önce seni keşfettiğimde, mutfakla ilgili aradığım ama bir türlü bulamadığım her ayrıntıyı ( başak burcuyum ben de ayrıntılarda boğulan biriyim senin gibi:)) senin bloğunda bulacağımı bilmiyordum. İyiki varsın, tahmininden uzun ve yorucu geçmiş olsa da iyiki bu eşsiz olduğunu tahmin ettiğim kitabı çıkarıyorsun, emeklerine sağlık. Kitap çiktığında ilk işim vakit kaybetmeden bir tane edinmek olacak, çok bekledik zira…

 20. 20 - Büşra 29 Mayıs 2014

  uzun zamandır beklediğim kitabınızın sonunda hazır olduğunu bilmek çok sevindirici =) üzerinde ne kadar büyük bir emek olduğu ve ne kadar büyük bir titizlikle hazırlandığı aşikar. bu yüzden sizi yürekten tebrik ediyorum, yaptığınız işe saygım sonsuz.
  ayrıca ben de bir bilkent öğrencisi olarak – mesele sadece karın doyurmak olunca- mutfakta yaptığımız yemeklerin salçalı makarnadan pek öteye gidemediğini de kabul ediyorum, ama ilerisi için (şurdan bir mezun olayım da) daha lezzetli yemekler, pastalar, börekler yapma hayalim de var tabi =) bu konuda kitabınızın ve blogunuzun en büyük yardımcılarımdan olacağını düşünüyorum.
  yeni kitabınız hayırlı olsun =)

 21. 21 - Rana 29 Mayıs 2014

  Babanızı kaybettiğinizi bloğunuzu okuyunca öğrendim ve çok üzüldüm . Allah rahmet eylesin. Ne kadar üzülmüş olabileceğinizi tahmin bile edemiyorum. Allah sizlere ve geride kalan yakınlarınıza sağlıklı uzun huzurlu bir ömür versin inşallah. Kitabınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Listelerde birinci sırayı alacağından ve tahtını bırakmayacağından eminim. Başarılarınızın devamının olması dileğiyle. Sevgiyle kalın…

 22. 22 - nuraysan 29 Mayıs 2014

  tebriklerr..çok emek verdiniz,çok zaman verdiniz,eminim değdi..siz içiniz sinerek tamam dediyseniz,biz %100 beğeniriz..aklınıza sağlık..ve en sanatsal mutfak işleri kitabı olacak bence:))

 23. 23 - Gamse B. 29 Mayıs 2014

  Merhabalar Cenk,
  Uzun zamandır seni ve blogunu hayranlıkla takip ediyorum. Tariflerin özellikle sunumların muhteşem:) Bu serüven senin için uzun ve heyecan dolu geçtiği kadar bende sabırsızlıkla bekledim.
  Harikalar yarattığın kitabın paylaşımların için teşekkürler.

 24. 24 - Nursen 29 Mayıs 2014

  Hayırlı olsun umarım en kısa zamanda kütüphanemin başköşesindeki yerini alır.

 25. 25 - Burcin sarikaya 29 Mayıs 2014

  O izabella uzumunun rengi nedir oyle arkadas!! Buzlukta tam 1 litrelik izabelle suyu var. 12 haziranda ben de o dondurmadan yapmis olacagim:)) emeginin karsiligini sonuna kadar almak dilegiyle, bol sans:))

 26. 26 - Zeynep Yümlü 29 Mayıs 2014

  Sevgili Cenk, ne kadar tebrik etsem azdir, sana ne kadar mail attiysam, her yanitinda kitapla ilgilendigini duydugum sefer sayisi sanki cok eskilere dayaniyor gibi, demek koskocaman 4 yilmis bu bahsi gecen sure. Bizler bile bu kadar beklemekten yiprandiysak, seni, sevincini, sabirsizligini, uzerinden kalkan tonlari dusunemiyorum. Cok tebrik ediyorum, yorgunlugunu ve heyecanini paylasiyorum. Sevgiler, 3. 5. 25. Baskilar…

 27. 27 - burcu demir 29 Mayıs 2014

  Nihayet:)

 28. 28 - Baris Basak 29 Mayıs 2014

  Ayvali macaronu gorunce nefesim kesildi, onu bi diyeyim…
  Yazin gozlerimi doldurdu, inan cok ama cok takdiri hak ediyorsun…
  Bu kitap senin bebegin bizim de odulumuz, bu kadar emek ve zaman harcadigin icin ne kadar tesekkur etsek azdir.
  Bravo!

  Ha bi de, bu kitaba veya sana bok atan olursa kafasina kepceyle vurucam, simdiden belirtmek istiyorum!

  Insallah degisik dillere cevrildigi gunleri de gorecegiz (basindan beri en buyuk temennim!).

 29. 29 - Gulsen Kologlu 29 Mayıs 2014

  Senin kitapla ugrastigin son aylarda bloga fazla yeni tarif koymaman, benim de, hamile oldugum icin, cok işime gelmist. Saatlerimi, gunlerimi mutfakta gecirdigim gunlere ara vermek cok da koymamisti ama bu haberle korkarim dayanamayabilirim:S neyse kizim mutfakta dogarsa artik gunah benden gitti!!
  Gozun aydin, yolun acik olsun, bu senin icin daha baslangic:)

 30. 30 - Berna 29 Mayıs 2014

  Tebrikler!!! 🙂 kitabı almak için sabırsızlanıyorum… Harika bir iş çıkardığınıza eminim … Sevgiler

 31. 31 - Çilek 29 Mayıs 2014

  Cenk ,Basın sağ olsun.
  Kitaba cok emek verdin.Ruhunu ve enerjini,titiz ve özenle çalışmalarının eseri.
  Biliyor musun?Benim kitap da,hayatımda çok büyük üzüntüler atlattığım dönemin sonrasında çıktı.
  Sanki mutlu etmek için o zamanı bekledi kitabım.
  Onu basıma yollarken gözlerimi kapatıp şunu diledim tüm kalbimle.
  “Okuyan herkese Sağlik,Şifa ol”bunu tekrarladım içimden hep.

  Hala gelen mailler,güzel yorumlar alıyorum.
  Bu güzel dileğimin gerçekleştiğini gösteriyor.
  Ne mutlu bana.
  Yarın tüm güzel dileklerinle uğurla güzel kitabını .
  Artık kitap bitti .
  Şimdi yeni ödevler,yeni keşifler zamanı.
  Sevgiyle kucaklıyorum seni.Sevgili Annenii de öp benim için.
  Herşey güzel olsun hayatınızda.

 32. 32 - Derya 29 Mayıs 2014

  Yasasinnnn ;)) Harikasiniz

 33. 33 - Çiğdem 29 Mayıs 2014

  Merhaba, kitabınızı bitirdiğiniz müjdesini sabırsızlıkla bekliyordum. Yazınızı okunca çok sevindim.İşinizi şansa bırakmayan bir insan olduğunuzu öğrendik.Emeğinize sağlık.

 34. 34 - Fulya Özkan 29 Mayıs 2014

  Okudum ve agladim.. Cok bekledim, cookk.. Tebrikler 🙂

 35. 35 - Gamze 29 Mayıs 2014

  Hiiii! Herşey harika! Zevkle bekledik. Doğrusu değdi. Ellerinize sağlık. Hayırlı olsun. Çok zevkli. İçaçıcı. Şahane. 🙂

 36. 36 - Mutfak Dili 29 Mayıs 2014

  Tebrikler. O kadar guzel ozetlemissiniz ki kitabin tariflerden cok notlar kismini merak ettim. Her yapilan tarifin hep bir anisi vardir. Bu anilar yaziya dokulunce o tarif inanilmaz guzel oluyor. Hem yapmasi hem tadi.
  Basarilarinizin devamini dilerim.
  Kitabi almak icin sabirsizlaniyorum.
  Amerika’da oldugum icin internet uzerinden alabilirim sanirim. Umud ediyorum amazon’da olur.;)

 37. 37 - Gizem 29 Mayıs 2014

  Aşk bu resmen.Harika,tebrikler.

 38. 38 - Elif Azizoğlu 29 Mayıs 2014

  Sevgili Cenk,
  Kitabin bitmesine cok sevindim..
  Defalarca okuyacagim, fotograflarina hic bikmadan tekrar tekrar bakacagim gun icin geri sayim basladi..
  Tebrikler,tesekkurler ve emeklerine saglik!!

 39. 39 - Baris Sari 29 Mayıs 2014

  Cenk… Olaganustu heyecanlandim. Bu haber yazinin her satirini heyecanla ve hatta bazen gozlerim dolarak okudum. Yarin icin ve yarindan sonralari icin, bol bol sans diliyorum…
  Tebrikler, tesekkurler…

 40. 40 - Bengisu 29 Mayıs 2014

  Bir kitabın bitmesine ve raflarda yerini alabilecek olmasına ilk defa bu kadar çok sevindim:) Bin bir emekle hazirladiğın bu kitap bizler için nur nimet ellerine sağlık:))

 41. 41 - Emel Pınar 29 Mayıs 2014

  Bana beklerken 10 yıl gibi gelen bu 4 yıl, bu kadar stresin içinde sana nasıl uzun gelmiştir tahmin edebiliyorum

 42. 42 - Sel 29 Mayıs 2014

  gozlerim dolarak okudum bu guzel haberini. 4 yildir sabirsizlikla bekledim. mukemmel bir kitap olduguna eminim. mutfagimda kitaplarimin arasinda en guzel koseyi sana ayirdim. simdiden ellerine ve emeklerine saglik.

 43. 43 - Mehmet 29 Mayıs 2014

  Cenk bey ben Almanya’da yaşıyorum ,28.07.14 de 3 gün Istanbuldayım .Çok merak ediyorum sizin Kitapınızı o zaman nereden alabilirim?Eşim ve ben sizin verdiğiniz tarifleri çok beğeniyoruz ve mutlaka bu sene izinde Kitabınızı almak istiyoruz.
  Kendinize iyi bakın,inşallah emeğinizin karşılığını alırsınız.

 44. 44 - Ayşe yağarer 29 Mayıs 2014

  Sizi tanimak ve takibetmek ayrıcalıklı olduğumu hissettiriyor. ..sitenizin mudavimlerindenim.yemekle ilgili birsey bu kadar profesyonel hazırlanır ve anlatılır ? Inanin siz bu is icin yaratilmissiniz…yoklugunuzun böyle bir sebeple olması ve bitmesi ne guzel ..o kitabı almak , okumak ve uygulamak icin sabirsizlaniyorum…bitmesin bu lezzet yolculuğunuz …Tebrikler ..

 45. 45 - Merve Er 29 Mayıs 2014

  Babacığınızın vefat ettiğini yeni öğrendim başınız sağolsun. Ayrıca kitabın tamamlandığına çok sevindim azminizi ve başarınızı örnek almaya çalışıyorum.
  Siz kitap çalışmalarına başladığınızı söylediğiniz an benim gözümde canlanan sahne şöyleydi; büyük bir kitap fuarında metrelerce uzanan bir kuyrukda bekliyorum ve bu uzun bekleyişin ardından siz bu kitabı imzalayıp bana uzatıyorsunuz…

 46. 46 - Nilüfer 29 Mayıs 2014

  Çok sevindim, nihayett:) yıllardır meraktaydık:)

 47. 47 - yesim aksahin 29 Mayıs 2014

  Kitabin imza gununu sabirsizlikla bekliyorum, bi fotograf cekine bilir miyiz agzim kulaklarimda:) bu kitap bizim icinde cok kiymetli…

 48. 48 - Hakan 29 Mayıs 2014

  Cenk seni tebrik ediyorum.4 senelik süreçte o kadar dolmuşsun ki yazmışta yazmışsın

 49. 49 - Sema 29 Mayıs 2014

  Bi garip boşluk oluyor hayatının her alanında ve o boşlukla başlıyorsun yaşamaya… Önce alışkanlıklarına dönüyorsun sonra yaşamı sorgulamaya… Ölümle yaşam birbirine giriyor sanki herşey şeffaflaşıyor… Çoğu zaman anlam veremiyorsun yaptıklarına… Çoğu zaman anlamlar peşi sıra geliyor… Bir kitap yazıyor olsaydım yeni kaybettiğim canımın yarısına adardım ben.. Belki de İnsanlar kitabı okudukça satırlarda yaşaması için… İyi ki pes etmedin … Yazmayı bırakmadın…Eminim ki kitap çok güzel olmuştur.. Şimdiden ellerine sağlık…

 50. 50 - Elif Burcu 29 Mayıs 2014

  Okuduğumda gözlerim doldu uzun süredir bekliyordum hemen arkadaşlarıma haber verdim kitap çıkıyor cenk bitirmiş müjde 🙂 dedim. Ellerinize emeğinize sağlık. Yaptığınız işe çok saygı duyuyorum…

 51. 51 - Ece ince 29 Mayıs 2014

  Allahımmmmmm nasıl bir mutlu oldum… Nasil bir ozlemle bekledim ben bu kitabi.. Ciktigi gun almayi planliyorum..
  Ellerinize saglik Cenk, sizin sayenizde yillardir ayni evin icinde baska bir mutfaktayiz. Cok cok sevgiler,

 52. 52 - Evren 29 Mayıs 2014

  Biliyorum, hiç bir zaman senin kadar sabırlı ve özenli olamayacağım. Ne kadar özensem de hiç bir zaman senin kadar güzel tatlar ortaya çıkaramayacağım. Senin gibi tabaklarım, çatallarım, masa örtülerim de olmayacak pişirdiklerimi dostlarıma sunmak için ve biliyorum ki tüm bunlara rağmen kitabın hep elimin altında olacak, başucu kitabı gibi, açıp açıp okuyacağım. Baktıkça aşkın fotoğraflarını, kelimelerini, tariflerini, aşka verilen emeği ve kıymeti göreceğim. İyiki varsın Cenk, hep böyle kal.

 53. 53 - Ipek AG 29 Mayıs 2014

  Tebrikler!
  O kadar heyecanliyiz ki.. kitabi gullac yapraklarina bastirsan da kenarlarindan kirtlatsam..

  Mutfaga en uzak 2. kişi olarak, imzali bir kopya almak icin sirada olacağım.

 54. 54 - Didem 29 Mayıs 2014

  Cenk gözün aydın. Benim de. İnan ben de büyük bir heyecanla kitabı elime almayı bekliyorum. Kaçırdıysam kusura bakma, ne zaman ve nerelerde satışta olacak? Umuyorum bol bol satılır kitabın, birçok mutfağa, eve lezzet ve keyif ve mutluluk getirir. Bu arada eminim baban bir yerlerden o kitabı okuyacak.

 55. 55 - zarpandit 29 Mayıs 2014

  seni ilk takibe aldığım ve sonrasında linklerin arasında kendimi görüp derin bir “abov” çektiğim günden beridir bu kitabı bekliyorum 🙂 instagramda dediğim gibi birkaç sezonu verdin elime birde o kapağı açması olacak ki gelsin yeni sezonlar :))

  not : biri imza günü mü dedi ??

 56. 56 - Gözde yörür 29 Mayıs 2014

  Altın kızlara gönderme süper olmuş blanche görünce hemen golden girls fanı olduğunuzu hatırladım ve süper bi isim diye düşündüm tam sizi anlatan ellerinize aklınıza emeğinize sağlık en yakın zamanda mutfağımda kitabınızla buluşmak ümidiyle :)))

 57. 57 - Rumeysa 29 Mayıs 2014

  Harika bir haber!! Instagramda görünce heyecandan bloga nasıl giriş yaptım bilmiyorumm!! Sanki kendi kitabım çıkıyormuş gibi sevinçliyim şu an! Ve evet imza günü ne zamaann?? 🙂

 58. 58 - zarpandit 29 Mayıs 2014

  birde o ilk foto varya aynısından geçen yaz bende yaptım 🙂 krema michel roux(pastry kitabı) taban dorie bittabi 🙂 bir yerlerden ulaştırırım fotoğrafı seninkinin yanında fısssladı ama olsun 🙂

 59. 59 - fatoş 29 Mayıs 2014

  Seni yürekten kutluyorum Cenk kitabını dört gözle bekliyorum.

 60. 60 - Onur Abali 29 Mayıs 2014

  Sonunda !

  Tebrikler…

 61. 61 - bahar 29 Mayıs 2014

  Yemek kitaplarını severim ama senin kitabın yeri ayrı olacak.Bu aşamaya gelmesini beklemek bile kitap ile aramda bir bağ oluşturdu nedense.Bizi bu kadar heyecanlandırıyorsa sen kim bilir ne haldesin.Birçok güzel duygu bir arada olunca eminim yürümüyor kanat takmış uçuyorsundur.Umarım hayat tüm hayalini kurduklarını verir sana.Başarıların daim olsun ve kitabımız şimdiden hayırlı olsun…

 62. 62 - Öykü 29 Mayıs 2014

  Yazdiklarinizi okumaya basladigim andan itibaren kalp atislarimin hizlanmasina engel olamadim. Bu denli titizlikle hazirlanmis bir kitap.. Elimi attigimda huzurla baslayabilecegim tarifler.. Emeginiz simdiden cook degerli benim icin. Yanagimi dayayip uyuyacagim her gece 🙂

 63. 63 - Bilgeyis Mammadzada 29 Mayıs 2014

  Benden mutlusu yok bugun!!! Aylardir nerdeyse hergun bloga bakiyordum kitaptan bi haber var mi?? diye.11 Hazirana kadar gunleri sayicam.Hatta saatleri..dakikalari…

 64. 64 - berna mutlu aytekin 29 Mayıs 2014

  Çıkar çıkmaz alacağım ve onu değerini bilecek herkese hediye edeceğim. Ne bekledik ama eminim bunca zamana değdi. Tebrik ederim, zor bir süreçmiş tadını çıkart.

 65. 65 - Fadime Yılmaz 29 Mayıs 2014

  Yaptığınız herşeye duyduğunuz saygı ve gösterdiğiniz özen önünde; ben eğiliyorum.

 66. 66 - ristanbullu 29 Mayıs 2014

  İnanamıyorum!! Sonunda o gün geldi! Bu o kadar güzel bir haber ki! Biz takipçilerinizi nasıl mutlu ettiniz anlatamam. Sayılı günler kala dahada sabırsız bir hal alıcak bu bekleyiş. 😀
  Emeklerinizin karşılığını alacağınızdan eminim.
  Hayırlı Olsun hepimizeee :)))

 67. 67 - ebru 29 Mayıs 2014

  Bilgisayarı her elime aldığım zaman yaptığım gibi Cafe Fernando’ya tıkladım. Beklentim yok. Artık alışkanlık haline geldi. Ekmeğime şöyle bir bakıp yola devam edecektim.
  Bilgisayarım şu günlerde yavaş. Tıkladım. O açılıncaya kadar mutfaktaki bir iki işi yapayım dedim. Gelince de TV’ye takıldı gözüm PC’yi unuttum.
  Yaklaşık bir saat sonra aklıma geldi . Elime aldım.
  Ağzımdan sesli bir şekilde ilk çıkan söz… ŞAKA…ŞAKA…
  Sihir gibi… Masal gibi bir resim… Delikten düşen Alice gibi hissettim kendimi inanın. Yazının tamamını okudum. Anlamaya çalışmadan . Okumuş olmak için.Aklım başıma gelince tekrar okuyacağım.
  Kitap bitti. Önemli olan bu şimdilik. Çok sevindim. Hepimiz adına. Kendime hediye edeceğim kitabınızı.
  Teşekkür ederim. Emeğinize sağlık.

 68. 68 - PelinChef 29 Mayıs 2014

  Harika bir haber bu. Sabırsızlıkla bekliyor olacağım 11 Hazirana kadar. Başarılar dilerim.

  Sevgiler

 69. 69 - Fatoş 29 Mayıs 2014

  Öyle uzun zamandır bekliyorum ki bu kitabı, artık biteceğinden umudu kesmiştim. Sanma ki beklediğim şey tarifler. Eminim hepsi birbirinden güzeldir ama ben bunca özenin sonunda çıkan eseri görmek için sabırsızlanıyorum. O fotoğrafları, o dantelleri görmek , hikayalerini okumak istiyorum. Eminim seveceğim. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

 70. 70 - Selin 29 Mayıs 2014

  Yazini okur okumaz o kadar cok mutlu oldum ki anlatamam Cenk.Isi gucu biraktim, Cenkin kitabi hazirmis diye telefona sarildim.
  Sabirsizlikla bekliyoruz.
  Selimiye`den Sevgiler,
  Selin
  Ceviz Hane

 71. 71 - Gülten Birel 29 Mayıs 2014

  Cenk bey tebrik ederim. Bu küçük özet bile emeğinizin büyüklüğünü gösteriyor, mutluluğu ve gururu doyasıya yaşayın ve tabii ki babanızın sizi hissettiğini bilerek.

 72. 72 - cemre narin 29 Mayıs 2014

  Yasasin! Sabirsizlikla bekliyoruz Cenk! Muhtesem gorunuyor, simdiden ellerine saglik!:)

 73. 73 - Serap Demir 29 Mayıs 2014

  Tebrikler. Serüveninizi keyifle izliyorum, kitabınızdaki tariflerinizi mümkün olduğunca deneyeceğim. Ayrıca acınızı paylaşıyorum. Eminim sizinle gurur duyuyordur.

 74. 74 - Godekli 29 Mayıs 2014

  Son donem aldığım en güzel haber bu oldu cenk… Gel Haziran 11 gel…

 75. 75 - Godekli 29 Mayıs 2014

  Tariflerin etrafımda efsane oldu bile:))

 76. 76 - Pınar 29 Mayıs 2014

  Sevgili Cenk, üzüntünüzü derinden paylaşıyorum; biricik babanız nurlar içinde uyusun.
  Kitabınızı okumayı sabırsızlıkla bekliyorum; eminim yıllardır blogda olduğu gibi önce fotoğrafları hayranlıkla seyredeceğim, sonra yapabileceğime inanmayan gözlerle tarifleri defalarca okuyacağım ve cümleleriniz beni yapabileceğime ikna edecek. Sonuçta da asla o fotoğraflardaki gibi gözükmeseler de muhteşem lezzetlerle tanışacağım. Hayranlık dolu sevgiler.

 77. 77 - Meral Mungan Arda 29 Mayıs 2014

  Cenk, yakın bir arkadaşından güzel bir haber almış gibi, bölümden arayıp doktorayı bitirdin demişler gibi sevindim okuduğumda. Ama çok da hüzünlendim… Baban cennetten seni gözetliyor olmalı. Kitabını merak ve sabırsızlıkla bekliyorum, tebrikler!!!!

 78. 78 - Maya 29 Mayıs 2014

  Tebrikler :)Oh be,özlemişiz sizi burada görmeyi. Makaronlar harika görünüyor diye yazacaktım,durdum düşündüm,sadece makaron mu.Elinizden çıkan her şey inanılmaz titizlikle yapılmış,mükemmel kıvamına getirilmiş (bir önce ki mesajda sorduğum ‘ölçüler tablosu’ bile :D),eminim kitap ta öyle.Size tüm kalbimden başarılar diliyorum.Sevgilerle…

 79. 79 - aylya 29 Mayıs 2014

  Hayirli olsun! Amazon sitelerinde satilacakmidir acaba? Ben Turkiye’de yasamiyorum ve nerden alabilirim diye dusunuyorum:)

 80. 80 - KÖŞK 29 Mayıs 2014

  Ohhhh be, bu günleri de gördük ya …

 81. 81 - rana 29 Mayıs 2014

  11 haziranı iple çekeceğim ve imza gününe mutlaka geleceğim..bir yandan tarifleriniz çok kişiye ulaşacak diye bencillik yapıp kimseye haber vermesem mi diye düşünürken diğer yandan hediye almak istediğim kişilere bundan daha güzel bir hediye veremeyeceğimide biliyorum..o kadar büyük bir şanssın ki bizim için güzel ülkem için sevgili Cenk..emeğine yüreğine sağlık nasıl bir titizlik nasıl bir insansın sen ya ben anlayamadım sizin gibi bir kişi daha olacağını sanmıyorum..aileniz ne kadar gurur duysa azdır..babanız için çok üzüldüm .. sabır diliyorum size ve ailenize sizin gibi bir evlada sahip olduğu için inanın gururla sizi izliyordur nur için de uyusun..

 82. 82 - Ebru 29 Mayıs 2014

  Instagramda kitabın bittiğini okuyunca soluğu burada aldım. Babanı kaybettiğini de şimdi öğrendim

 83. 83 - Eda 29 Mayıs 2014

  Merhaba Cenk, Cafefernando’yu yıllardır takip ediyorum ama daha önce hiç yorum bırakmamıştım sana. Şu ana kadar denediğim sayısız tarifinden tek bir tanesi bile beni hayal kırıklığına uğratmadı. Hatta bana yemek yapmayı sevdiren senin tariflerin oldu, annem evde yokken ilk denediğim tarif yine senin kurabiyen olmuştu 🙂 Artık kendi evimdeyim ve hala senin tariflerinden şaşmıyorum ve bu da senin başarın.. Yazını okurken gözlerim dolmadı desem yalan olur. İçtenliğini ve verdiğin özeni hepimiz çok iyi biliyoruz, bu yüzden eşsiz bir kitap olacağından eminim. Şimdiden kitaplığımda çok özel bir yer açtım 🙂 11 Haziran’ı sabırsızlıkla bekliyorum, sevgiler…

 84. 84 - Aysen 29 Mayıs 2014

  Cok sukur gozunaydin Cenk’im . Zamanlama cok iyi Erdal gelirken bize getirebilecek.. Tebrikler tebrikler…..

 85. 85 - gözde Keleş 29 Mayıs 2014

  Kitabın çıkmasına çok çok sevindim, ve resmen bende rahatladım 🙂 daha önce hiç yemek kitabı almadım veya imza için sırada beklemedim ama bu kitap sayesinde ikisini de yapacağım. Bence bu kitap julia child’ın kitabı gibi evladiyelik bi kitap olacak. ben de julie powell gibi kitapdaki bütün tarifleri yapacağım gibi duruyo 😀

 86. 86 - Işıl Yalçıner 29 Mayıs 2014

  Sevgili Cenk,

  Hepimizin artık sabırsızlıkla beklediği bir yazıydı bu. Kitabın çıktığı gün sanıyorum uzun mu uzun kuyruklar oluşacak kitapçılarda. Tebrik ediyor, yarın için de bol şans diliyorum.
  Sevgilerimle…

 87. 87 - Müge 29 Mayıs 2014

  🙂 Bol şans

 88. 88 - fulya 30 Mayıs 2014

  Hayaldi, gercek oldu 🙂 Tebrikler ve bol sans. Butun yil en cok satan kitaplar listesinin basinda olmasini dilerim 🙂 Unutmadan birsey daha soylemek istiyorum , ilk 2 paragrafinizi okurken anlattiklarinizi yasadim, keske bitmese dedim. Simdi vakti degil biliyorum, hele bir yemek kitabi yazarı olmakla hic ilgisi yok gibi ama yine de söyleyeceğim . Bir roman yazmayi ciddi ciddi dusunmelisiniz . Gercekten etkileyici bir anlatiminiz var. Yaptiginiz kurabiyelerin kokusu buraya kadar geliyor desem ? 🙂

 89. 89 - Leyla 30 Mayıs 2014

  Şu an lise son sınıf öğrencisi olan erkek kardeşim bu site, sizin harika tarifleriniz ve insanda sürekli bir merak uyandıran deneyimleriniz sayesinde kek ustası oldu çıktı başımıza. Şimdilik sadece klasik bir browni ve elmalı kek yapsa da 4 kadınlı bu evde onun gibi güzel kek yapan yok 🙂 üniversite sınavını kazanırsa hediye olarak kitabınızı hak etti artık 🙂 Tebrik ederim ve geç bir başsağlığı ile başınız sağolsun, Allah dayanma gücü versin.

 90. 90 - Nihan Zubaroğlu 30 Mayıs 2014

  Merhaba Cenk. Tüm satırları içim titreyerek okudum. Yazdıkların,bizlerde bile böylesi bir ruh hali yaratabiliyorsa, nasıl bir duygu yoğunluğu yaşamış ve yaşamakta olduğunu anlamaya çalıştım ama kavrayamayacağıma karar verdim. O kadarını aklım almaz/madı sanki. Bu nedenle asıl bu 4 yılın gerçekten de bir roman olarak yazılabileceğini düşünüyorum. Bir emek romanı… Kitabın her anının öyküsü… Süreçte takılı kaldı aklım. Ciddiyim. Bana/bize bu duyguları yaşattığın için nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum inan. Ne kadar mutluluk ve gurur ve şu ve bu duyduğumu anlatamam…

  Kitabını, bir sanat eserini inceler gibi inceleyeceğimden ve her sayfayı çevirirken; süreci bizzat duyumsayarak algılamaya çalışacağımdan eminim. O kadar ki; tarifleri merak etmiyorum desem yeridir. Onlar, bize yaşattığın bu keyif yolcuğunun yalnızca ufacık ama elbette lezzetli bir parçası gibi kalacaklar sanırım benim gözümde…

  Ve bu sürece çok uzaktan da olsa bizler de “tanıklık ederek” kitabın bir parçası olarak duyumsayacağız sanırım kendimizi. Bunun için de ayrıca teşekkür ederim. Müthişsin!

  Bir yandan da büyük bir boşluk duygusu bekliyor kapında, onu düşünüyorum. Gerçi bu denli “emek yoğun” bir insan pek boş kalmaz ama 🙂

  Daha ne diyeyim bilemiyorum…

  Her bir satır için tek tek, çok çok teşekkür ederim. Dünyamıza böylesi bir güzellik kattığın ve yarattığın için. İyi ki varsın! Ve tüm diğer emeği geçen herkes! iyi ki varlar! Dünyayı güzellik kurtaracak!

  Baban içinse çok üzgünüm. Başınız sağ olsun. Senin gibi bir evlat yetiştirdiği için zamanında fazlasıyla gurur duymuş ve şimdi huzur içinde yatıyordur diye düşünmekteyim. Anısına saygıyla…

  Sevgiler.

 91. 91 - Seyda 30 Mayıs 2014

  Tebrik ediyorum

 92. 92 - naciye 30 Mayıs 2014

  Cenk tebrik ederim.. Öyle bir anda gördüm ki kitabınızın bittiğine dair yazının bağlantısını! Çok büyük bir hevesle beklediğim kitabınızın yarın matbaada basımı başlıyor ne büyük mutluluktu benim için ama bir önceki haberde gazeteci bir arkadaşımın birkaç saat önce matbaada vefat ettiğini öğrenmeseydim, yazınızı okurken bir önceki yazınızın yorumlarında nasıl atladığımı bilemediğim babacığınızın vefat haberini öğrenmeseydim, kendisini tanımasamda gerçekten çok üzüldüm. Nasıl bir tevafuk bilemedim bir matbaa birine son olurken birine yeni doğmuş bir bebek sevinci yaşatıyor. Başınız sağ olsun.. Eminim cennette yine elleri kolları sizin için tazecik şeylerle dolu size kavuşmayı bekliyor babacığınız..
  Bu arada harikulade bir kitap olduğundan eminim sizin elinizden, titizliğinizden çıkmış olması garantisi. Sabırsızlıkla bekliyorum, umarım herşey dilediğinizin ötesinde şahane olur, hep böyle mutlu işler yaparsınız 🙂

 93. 93 - Serkan Akcan 30 Mayıs 2014

  Cenk, cok cok tebrik ederim. Her paragrafta ve resimde coskun ve tutkun net gozukuyor. Ne mutlu sana.
  Metin amcanin haberine cok uzuldum. Basin sagolsun.

 94. 94 - Umut 30 Mayıs 2014

  Ne kadar mutlu oldum anlatamam. Bu yazdigim ilk yorum olacak. Kitabi sabirsizlikla bekliyor olacagim.

 95. 95 - Ayşe 30 Mayıs 2014

  Kütüphanelerin baş tacı olacak nitelikte bir kitap hazırladığından o kadar eminim ki.. Seni şimdiden tebrik ediyorum.. 11 Haziran kızımın doğum günü ona güzel bir hediye olacak..

 96. 96 - Şemsa Denizsel 30 Mayıs 2014

  Cenk,
  “tebrikler-geçmiş olsun-içine sinsin” hepsi bir arada. şahane bir kitap olduğuna eminim, 11 Haziran’ı dört gözle bekliyorum.
  sevgiler.

 97. 97 - Ayşe Yazoğlu Sevin 30 Mayıs 2014

  Yedi yıllık serüvenini takip eden biri olarak tebrik ediyorum…
  Çok güzel bir babalar günü hediyesi olacak…
  Becerikli Bay Sonmezsoy… tebrikler…

 98. 98 - satush 30 Mayıs 2014

  Çok sevindim yazını görünce.Eminin emeğine değecektir. Süreci az çok da olsa önceki yazılardan biliyoruz eğer hiç bilmeseydik belki kitap bizi bu kadar heyecanlandırmayabilirdi. Şimdi ise biliyoruz ki her tarif, her ayrıntı için günlerce aylarca uğraşılmış. Dolayısıyla her satırda emin ol tüm bunlar en azından benim hep aklımda olacak ve alelade sayfalar çevrilmeyecek. Seni takip eden arkadaşlarımla biraraya gelince seni konuşuyoruz ve artık emin ol evde herkes seni tanıyor ve hepimiz merakla kitabını bekliyorduk. Eline , emeğine, gönlüne sağlık. Ayrıntılar arasında hayatı kaçırmak, kendini yıpratmak belki çok kötü ama bence bu insanın kendine, yaptığı işe saygısıdır. O yüzden de hep yolun açık olsun.Tebrikler 🙂 sevgiler

 99. 99 - Zeynep Braggiotti 30 Mayıs 2014

  Çok şükür Cenk! Gözlerimiz yollarda kalmıştı! Merakla bekliyorum ve eminim bak bak, yap yap doyamayacağımız bir kitap geliyor! Şimdiden tebrik ederim! Babacığın için başın sağolsun. İtalyan Aşkı kitabımızın baş kahramanı kayınpederimi bi de Aralık sonu kaybettik maalesef. Yaprak dökümü çok hızlı bu ara. Ama hayat devam ediyor işte. Seni muhteşem şeyler bekliyor bence 11 Haziran’dan sonra…

 100. 100 - Özge 30 Mayıs 2014

  Babanınız kaybettiğinizi şimdi öğrendim, Kasım ayında aynı acıyı biz de yaşadık, çok iyi anlıyorum. Zaman hem acıyı ağırlaştırıyor ama bir yandan iyileştiriyor da…

  Kitabı bekleyenlerdenim, tebrik ederim çok sevindim, şimdiden hayırlı olsun :))

  Sevgiler!

 101. 101 - Didem 30 Mayıs 2014

  Tebrik ediyorum cok sevindim kitabinizi tum sevdiklerimle paylasacagim. Basarilar dilerim.

 102. 102 - Nazlı 30 Mayıs 2014

  Ben yorumları okumamışım, başınız sağolsun, Allah geride kalanlara uzun ömür versin

 103. 103 - Sevda 30 Mayıs 2014

  Cenk herşeyden önce hayırlı olsun , şansın bir gün için değil daim olsun . Kitabın alınabilecek en güzel hediye olucak

 104. 104 - Kübra 30 Mayıs 2014

  Bir yemek kitabı beklenir mi? Evet hem de 4 gözle beklenebilirmiş…

 105. 105 - ametist 30 Mayıs 2014

  Mekani cennet olsun babanizin…11 Hazirani iple çekiyorum kitabi akmak için:) simdiden elinize sağlık. ..

 106. 106 - tubeee 30 Mayıs 2014

  Kaç zamandır kitabınızın çıkmasını hasretle bekliyorum:)))) Hayırlı olsun.Bizlere de almak nasıp olur inş en kısa zamanda.Tekrar tebrıklerrrr:):):)

 107. 107 - ŞENAY 30 Mayıs 2014

  Yazınızın her satırı muhteşemdi..duygularınız ne kadar bencillikten uzak başka kaç kişi sunacağı birşey için bu denli titizlenebilir…

  Sizi gönülden tebrik ediyorum..

  Kitabınızın çıktığı gün yok satacak ..

  Arkadaşlarıma ne götürsem diye düşünmeme gerek yok ..en özel hediye kesinlikle sizin kitabınız olucak… Birçok kişi benim gibi düşünüyor olsa gerek!
  Ve yazmakta bile zorlandığım birşey bu ama;
  Başınız sağolsun Cenk Bey.. Çok üzüldüm.
  Sevgiler…

 108. 108 - Arzu Çetintas 30 Mayıs 2014

  O kadar heycanlandım ki yazıyı okurken. Sanki o 4 seneyi ben yaşadım. Umarım kitap satışınız ve gelen yorumlar beklediğinizden çok daha iyi olur. Aşık olmak herkese kısmet olmaz bu hayatta, işine ve hayata aşık olanlara!
  Sevgiler.

 109. 109 - Nil 30 Mayıs 2014

  Tebrikler!!!!
  Başarıların her geçen gün kat ve kat artsın 🙂
  Keyfini çıkarman dileği ile…

 110. 110 - Elif İzbırak Yavuz 30 Mayıs 2014

  Bu tart bir sanat eseri, kesinlikle öyle. Son derece mükemmeliyetçi biri olmanız her ne kadar ruhunuzu zaman zaman dara soksa da siz gerçek bir sanatçısınız. Tebrik ediyorum, başsağlığı diliyorum.

 111. 111 - Betül 30 Mayıs 2014

  Alacağım ilk yemek kitabı olacak . Emeğinize ve elinize sağlık…

 112. 112 - şule 30 Mayıs 2014

  Merhaba, uzun zamandır almak için böyle bir kitap bekliyormuşum meğer 🙂 Zevkle okuduğumuz mest olduğumuz tariflerinizi kitaptan okumanın zevki bir başka olacaktır. Merakla bekliyorum harika eserinizi..

 113. 113 - ayşegül 30 Mayıs 2014

  Harika çok sevindim. Tebrik ederim ben de…
  Almak için sabırsızlanıyorum. 11 Haziran hemen gelsin 🙂

 114. 114 - Betül 30 Mayıs 2014

  Merhabalar Cenk,

  Bu şahane blogla tanışalı çok olmadı ama büyük bir sadakatle bağlandım! Denediğim her tarif hiçbir şekilde hayal kırıklığına uğratmadı, iyi ki varsınız! Çok ama çok teşekkürler. Ankara’dan sevgiler!

  *başınız sağolsun*

 115. 115 - Aslı 30 Mayıs 2014

  Çoook tebrik ederim, bugün için bol şans 🙂
  11 haziran’ı iple çekiyorum.

 116. 116 - nnbaLo 30 Mayıs 2014

  Harika bi haber; tebrikler…
  Yayınevine söyleyin şimdiden fazla baskı yapsın; bu kadar beklemeden sonra “tükendi” lafını duymak istemiyorum 🙂

 117. 117 - ayse 30 Mayıs 2014

  yuh 412 sayfa mı yazdın!!!!!
  iyi valla çabuk bitirmişsin….
  eline sağlık, hemen alıcam bekliyorum.

 118. 118 - serpil tekin 30 Mayıs 2014

  ne kadar mutlu olduğumu anlatamam…gerçekten gözlerim doldu…iş yerinde öğle yemeğimi yerken yazını yutarak okudum…kitap da başlarken kısmını geçmek mümkün değil bence en önemli kısmı orası, çok şükür her şey gönlünce ve istediğin şekilde olacak…tebrik ediyorum Cenk..

 119. 119 - Müge Özbek 30 Mayıs 2014

  Hayırlı olsun 🙂 14 Haziran’da doğumgünüm var ve kendime alacağım hediye belli oldu 🙂

 120. 120 - Suna Özbağış 30 Mayıs 2014

  yaptığınız işe olan tutkunuz her satırda var.gözlerim dolu dolu okudum.ellerinize sağlık..

 121. 121 - Seçil 30 Mayıs 2014

  Sonundaaaa..Sürekli sitene girip çıktı mı kitap diye bakmaktan yorulmuştum.Çok sevindim.sabırsızlıkla 11 haziranı bekliyorum.Ne tarifler var acaba?Eminim hepsi birbirinden özenli ve güzel tariflerdir.İyi ki varsın Cenk.Emeğine sağlık.

 122. 122 - Mihrican 30 Mayıs 2014

  Selam, çok sevindim çok mutlu oldum. Önce kendi adıma sonra senin adına 🙂
  Tebrikler….

 123. 123 - Pinar Savkli 30 Mayıs 2014

  Evvivvaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :)! annemin buraya (Italya’ya)gelisinden once cikacak hemen aldiracagim. Aylardir acaba bir haber var mi diye google’da ara dur, canim cikmisti 🙂
  Tebrikler!

 124. 124 - FÜSUN GÜR 30 Mayıs 2014

  Süper ötesi tebrik ederim ilk alanlardan olacağıma emin olabilirsin

 125. 125 - hande 30 Mayıs 2014

  tebrikler, başarılarının devamını diliyoruz, sabırsızlıkla bekliyoruz(;

 126. 126 - Yasemin 30 Mayıs 2014

  Tebrikleeeer

 127. 127 - Cigdem Sokmen 30 Mayıs 2014

  Harika bir haber, çok sevindim, tebrik ediyorum!! Sonunda hepsini toplu halde görebileceğim bakmaya doyamayacağım, mutfakta kızımla denemeler yapacağımız bir kitabımız olacak.. Hatta 5.5 yaşında ama 2 tane tarif mutfağımızın demirbaşı evimizde ismi “Anne ekmeği” olarak geçen Tost Ekmeği ve Muzlu Kek.. Daha niceleri eklenecek eminim.. Ellerinize, emeğinize sağlık.. heyecanla rafta görmeyi bekleyeceğim..

 128. 128 - olcay 30 Mayıs 2014

  tebrik ederim,
  gözümüz aydın 🙂

 129. 129 - guray 30 Mayıs 2014

  Tebrikler,imzali olarak almak icin sirada olacagiz sevgiler….

 130. 130 - burcu 30 Mayıs 2014

  ne kadar özlemişim sizi okumayı 🙂 şu an mutluluğumu anlatacak kelime yok 11 haziran en güzel doğum günlerimden biri olacak 🙂

 131. 131 - Handan 30 Mayıs 2014

  Kitap bizim de bilinçaltımıza öylesine yerleşmiş ki, sabah saatlerinde bir şekilde aklıma geldi, kitabın hala bitmediği, ve daha ne kadar bekleyeceğim.. Biraz önce posta kutumu açtığımda “bitti” başlığını görünce inanamadım. Tebrikler,11 Haziranda kitapçıda olacağım.Ellerinize sağlık..

 132. 132 - Şölen 30 Mayıs 2014

  Cenk çok çok sevindim:) Hemen alıp okumak tek tek denemek istiyorum tariflerini:):):)

 133. 133 - Kezban Timuçin 30 Mayıs 2014

  Merhaba,

  Blogu takip edemiyordum bir süredir. Gelişmelerden haberim yoktu. Ama mail gelince “Kitap çıktı herhalde” dedim. Az kalmış birkaç gün daha bekleriz… Tebrikler.

  Babanız ile ilgili habere çok üzüldüm :((( Başınız sağolsun. Mekanı cennet olsun. Allah sizlere ömür ve sabırlar versin.

  Sevgiler, selamla.

 134. 134 - beste kuzu 30 Mayıs 2014

  canımsın. şu bitmeyen uzun cuma günü mesai saatleri içinde mailime düşen “ve bitti” yazınla kendimle geldim. ellerine sağlık; derin, hassas ve ince her ayrıntı için…

 135. 135 - vildan 30 Mayıs 2014

  çok sevindim. ellerinize sağlık

 136. 136 - Senay 30 Mayıs 2014

  Cenk, tebrikler! Hergün bu yazinin gelmesini heyecanla bekliyordum. Cok sevindim, dilerim emeginin hakkini bulursun, bol sanslar, cok cok tebrikler. Kitabi internet üzerinden alma firsati varmi acaba, ben almanyada yasiyorum…Sevgiler, Senay

 137. 137 - Mine 30 Mayıs 2014

  Okurken gözlerim doldu, sanki benim omuzumdan bir yük kalktı, derin bir ”ohhh” çektim. Gözün aydın…Gözümüz aydın 🙂

 138. 138 - melis baltalı 30 Mayıs 2014

  Tebrikler , basucu kitabi olacagi kesin.

 139. 139 - Yonca 30 Mayıs 2014

  “Ve bitti” başlıklı mailiniz günüme renk kattı. Bir yemek kitabından çok daha fazlası olan kitabınızı şimdi daha bir merakle bekliyorum, bol şanslar!

 140. 140 - Lale 30 Mayıs 2014

  Tebrikler…Elinize, yüreğinize sabrınıza sağlık..
  Devamı daha kolay gelir inşaallah..

 141. 141 - sinem 30 Mayıs 2014

  şükür Cenk Bey, vallahi sinirimden sitenizi açmıyordum, maillerime baktım, ve bitti! diye mail gelmiş, voila! :)))

 142. 142 - Nilhan 30 Mayıs 2014

  Muhteşem! Tebrikler.. Fotoğrafların kurgusu rengi çok güzel görünüyor; tarifler, keyifle yapılacaktır elbette 🙂

  Babacığınızın kaybı için çok üzüldüm, başınız sağolsun..

  Sevgilerimle

 143. 143 - Ayse Tuncay 30 Mayıs 2014

  Bol şans!
  Harika haber, geri sayım başladı, bu güzel kitaba günlerce aylarca kafamı gömmek için sabırsızlanıyorum 🙂

 144. 144 - fatoş çelikel 30 Mayıs 2014

  kalmaz diye korkumdan D&R’a şimdiden 2 sipariş yazdırdım.

 145. 145 - Ayça 30 Mayıs 2014

  Şahane! Çok sevindim! Mutfakta çok bulunmuyorum aslında. Galiba daha çok bir işi sonuçlandırmanın verdiği keyifle empati kurdum. Bir de yeni bir yazı görmek hoşuma gitti:)

 146. 146 - Yeşim Budak 30 Mayıs 2014

  Şahane, ama blog devam edecek değil mi? Yarın makinanla bir belgesel çalışması yapacak kadar kaliteli fotoğraflar çekmeni istiyorum. Ne de olsa dayanamaz bizimle paylaşırsın.

 147. 147 - aysen cumalıoğlu 30 Mayıs 2014

  tebrik ederim cok sevindim sabırsızlıkla beklediğim bi haberdi bu .. bu kadar titiz bi calışmanın size geri dönüşü belli ki çok güzel olacak. daha nice başarılı ve güzel günlere….

 148. 148 - Handan 30 Mayıs 2014

  Heyecandan tüm yazıyı okumadan ilk yorumumu girmiştim. Sonra okuyunca babanızı kaybettiğinizi öğrendim. Başınız sağolsun, ışıklar içinde uyusun babacığınız…

 149. 149 - Neslihan 30 Mayıs 2014

  Cok merak etmistim sizi.
  Cok sevindimm bittigine, hosgeldiniz.

 150. 150 - fatoş 30 Mayıs 2014

  Merhaba….oncelikle gözünüz ve gözümüz aydın…bol baskılı bol satış diliyorum…emeginize,kaleminize,ellerinize sağlık….ve nezninizde emegi gecen herkese tesekkurler.
  Babaniz icin üzgünüm…mekanı cennet olsun.
  Sevgiler….gorüşmek üzere hoşçakalın…

 151. 151 - fehime 30 Mayıs 2014

  Vayyy günün en güzel haberi bu .Çok tebrik ederim.Eminim ki kitabını aldığımda bir yemek kitabı değil de roman okur gibi okuyacağım.Çünkü anlatım dilin o kadar şiirsel ki insan kaybolup gidiyor cümlelerinin içinde…Bundan sonra bir değişiklik yap bence direk ”Roman ” yaz .Yemek kitabı yazmaktan daha az zorlanacağını tahmin ediyorum.Delilik bu ki sen zaten farkındasın profesyonel deli olduğunun :)Farkındalık bu olsa gerek :)Eline ,koluna,yüreğine sağlık…Süper bir iş çıkartmışsın ortaya.Baban içinse çok üzgünüm.Eminim ki seninle her zaman gurur duymuştur.Ruhu Şad Olsun…Mekanı Cennet Olsun…

 152. 152 - Gül 30 Mayıs 2014

  öncelikle başınız sağolsun…
  bir kitabınızın çıkacağını şimdi okudum hem çok sevindim hem üzüldüm keşke biz bassaydık.:(
  Kitabınızın yemek ve tariflerin çok ötesinde bir eser olacağını düşünüyorum.İlk defa bir yemek kitabının çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum… Tebrikler

 153. 153 - Fatma 30 Mayıs 2014

  Harika, bu kitabi dort gozle bekliyordum, kesinlikle alacagim. Kendime alacagim en guzel hediye olacak.
  Tesekkurler Cenk…

 154. 154 - Fatma 30 Mayıs 2014

  Merhabalar,

  Öncelikle babanızı kaybetmişsiniz, çok üzüldüm,başınız sağolsun, allah sabırlar versin, sizlere sağlık ve güzellik versin.

  Size yarın için başarılar diliyorum, inşallah her şey istediğiniz gibi gerçekleşir, dualarım sizinle.

  Her şey için çok teşekkürler, sabrınız,saygınız bizleri aydınlattığınız için sizi tanımaktan o güzel tariflerle buluşturduğunuz için çok mutluyum.

  Kitabınız için 11 Haziran gününü heyecanla dört gözle bekliyorum.

  Sevgilerimle,

  Fatma Özcan

 155. 155 - Arzu 30 Mayıs 2014

  Çok tebrik ederim! İlk defa bir yemek kitabını almak için heyecan duyuyorum, bunda fotoğrafların da büyük bir payı var, söylemeden geçemeyeceğim. 🙂

 156. 156 - Nazan Güneri 30 Mayıs 2014

  Tebrikler Cenk bey,Epeydir mail gelmediği için son sürat kitabı bitirmeye çalıştığınızı tahmin ediyordum… bu arada başınız sağolsun. Kitabınız en kısa zamanda mutfağımda konuşlanacak…

 157. 157 - Fatma 30 Mayıs 2014

  Merhabalar,

  İmza günü için Ankara da sizi bekliyoruz, lütfen gelin,

  Sevgilerimle,
  Fatma Özcan

 158. 158 - özlem 30 Mayıs 2014

  İşte budur….
  Cuma akşamüstü alınanabilecek en güzel haber 😉
  Kendime, arkadaşlarıma, yeni evlenenlere hatta anneme bile almak istediğim kitap…
  Her hafta yaptığım sayısız tatlının gerçek sahibi olarak artık adınızın bir kitapta yazmasından çokçok mutluyum.
  Sizin adınıza ama en çok da kendime adıma (başarılı bir uygulayıcı olarak) çok gururlu olduğumu da söyleyebilirim.
  Bundan böyle kızlarıma bırakacak herhangi bir tarif defterine ihtiyaç duymayacağım için de ayrıca rahatlamış durumdayım.
  Sevgiler
  Heyecanla bekliyorum 😉

 159. 159 - yasemin çendeoğlu 30 Mayıs 2014

  Sevgili Cenk,

  Öncelikle babanız için sabır diliyorum.
  Sizi çok tebrik ediyorum, bu uzun yolculuğunuzu şimdilik bitirdiğiniz için kutluyorum. Herkes gibi bende kitabınıza sabırsızlıkla kavuşacağım günü bekliyorum. Umarım bir imza günü düzenlersiniz.
  Herşey arzu ettiğiniz gibi olsun…

  Sevgiler,

 160. 160 - Ceylân Özpınar 30 Mayıs 2014

  Sevgili Cenk,
  Esasen hiç tanışmadığım birine direkt olarak sen’li hitap etmek bir yandan tuhaf gelse de, diğer yandan da garip bir şekilde bunu yapabilecek kadar yakın hissediyorum kendimi sana.. İşte bu kadar senedir samimiyetle ve içtenlikle yazdıklarının eseri bu..
  Kitap için teklif geldiğini ve bunu biz okuyuculara söylemeye karar vermenin tam 4 ay sürdüğünü yazdığın yazıyı hatırlıyorum 🙂 Gerçekten de 4 sene mi olmuş?
  Neredeyse gözlerim dolarak okudum yukarıdaki tüm yazıyı.. Senin kadar yaptığı işe titizlenen ve özen gösteren birini bilmiyorum sanırım.. Ve eminim sonuçları çok güzel olacak, tüm bunlara değecek 🙂
  11 Haziran’ı dört gözle bekliyorum. Baksana 4 senedir bekliyormuşuz, 12 gün daha bekleriz şunun şurasında 🙂
  Sevgiler,
  Ceylân

  Not: Babanı duymamıştım, çok üzüldüm, başın sağolsun. Senin için yapabileceğim, elimden gelen bir şey olursa lütfen haber ver.

 161. 161 - Yesim Insel 30 Mayıs 2014

  Sevgili Cenk,

  Bu yazıyı okuduğumda kitaptaki her tarifin içeriğinde kan, ter, hüzün, mutluluk, endişe ve tatmin duygusunun varolduğu inancına kapıldım. Pek çok Fernando hayranı gibi ben de kitabı dört gözle bekliyorum. Kütüphanemin yemek kitapları kısmında çok özel bir yeri olacağını hissediyorum.

  Sevgilerimle,

 162. 162 - Burcunur 30 Mayıs 2014

  Okurken cok heyecanlandim, boyle bir heyecanı yaşıyor olmanı da bir parça kıskandım ama tatlı bir kiskanclik☺bugun pasta yapıyorsam ve birazcık bu işlerden anlıyorsam bana cafe fernando ilham verdi. 11 Haziran’da kitabın evimde olacak. Şansı bol, satışı cok olsun.

 163. 163 - ozlem laztürk 30 Mayıs 2014

  Tebrik ederim 11haz.kitabi almak be imzalatmak için sirada olucaz…

 164. 164 - Mujde 30 Mayıs 2014

  Cenk, tebrikler! Bu yaziyi bekliyorum ne zamandir. Agustos´ta Türkiye´de olacagim ama eminim ki, o kadar bekleyemeyecegim kitabini almak icin. Hindistan´a gelen birilerinden ilk isteyecegim sey senin kitabin olacak. Yolun acil olsun! Bu arada, baban icin cok uzuldum. Allah rahmet eylesin. Ama kesinlikle, seni izleyip, O da heyecanla yarini bekliyor. Sevgiler.

 165. 165 - Gülben 30 Mayıs 2014

  Ben bu kitaba önce yanağımı dayar uyurum, sonra sanırım uyumadan hepsini denerim… Anlatımınızı bile kitap okur gibi okudum 🙂 11 Haziran gelsin bir an öncede kavuşalım diyorum. Babanıza çok üzüldüm, başınız sağolsun,sabırlar diliyorum.

 166. 166 - Gülay 30 Mayıs 2014

  Mükemmel olduğuna eminim. Sen yaparsın da olmaz mı. 🙂 yıllardır takipçin olarak seni dostum gibi görüyorum ve adına çok seviniyorum. Ve tabi ki heyecanla beklediğim, başucumdan eksik etmeyeceğim kitabın geldiği için kendi adıma da çok seviniyorum. Emeklerine, yüreğine, ellerine sağlık. Sevgiler.

 167. 167 - Ceren Kalı 30 Mayıs 2014

  Merhaba Cenk,

  Biteceğini biliyordum, biliyordum işte..

  Bugün blogundan maili görünce yüzümü kocaman bir gülümseme kapladı.

  İlk baskısını eline aldığında senin de yüzünde kocaman bir gülümseme olacağına eminim. Umarım o anı birisi fotoğraflayabilir.

  Heyecanla bekliyorum ben de kitabı elime almayı..

  Tebrik ederim 🙂

 168. 168 - tülin biçen 30 Mayıs 2014

  tebrik ediyorum hayırlı olsun inşallah bol kazançlar

 169. 169 - Yeliz 30 Mayıs 2014

  Yuppiii yaşadınnn daha ne denir ki tebrik ederim

 170. 170 - yasemin 30 Mayıs 2014

  Çok tebrik ederim ve de geçmiş olsun. Tüm bu hayat karmaşası içinde bu kadar mükemmel bir işi tamamlamak büyük iş. Ellerinize sağlık ve de tekrar başınız sağ olsun.

  Yasemin

 171. 171 - Bella 30 Mayıs 2014

  Kitabın raflarda yer almasını sabırsızlıkla bekliyorum tebrik ederim eline emeğine sağlık:)

 172. 172 - Serap Orak Tufan 30 Mayıs 2014

  Tebrikler Cenk Bey 🙂 Kitabınızı almak için sabırsızlanıyorum. Hem görsel hem de edebi yönden bu kadar güzel tasvir edilmiş yemeklerin olduğu bir kitabı almamak sadece size ve emeğinize değil hayata karşı da yapılmış bir haksızlık olur. Hele de benim gibi yemek kitabı alma tutkusu olan birine hiç yakışmaz. Hayırlı olsun.

 173. 173 - zuhal 30 Mayıs 2014

  Bu kitabı alıp tatile çıkmak istiyorum…

 174. 174 - Nazan 30 Mayıs 2014

  Sevgili cenk ilkgunden beri int den tariflerinizi yapmakta olup bilgisyardan bakıp yapmayacagım için çok mutluyum
  Kitabınızı elime alıp zevkle yapacağım günü bekliyorum
  Şansı bol olsun ellerinize emeğinize sağlık sevgiler

 175. 175 - Demet 30 Mayıs 2014

  Babanız için derinden üzüldüm. Hayatta bazen erken yola çıkıyoruz bazen geç kalıyoruz. Bazen de herşey vaktindeyken birşeyler kaçıp gidiveriyor. Bence bu kitap sizin için bir dönemeç..Bilmenizi isterim ki benim için bir yemek kitabından çok öte bir eser. Dilerim size şans getirir ve sizi düşlerinizle buluşturacak kapıları açar…Bu arada hayatımda bir sefer San Francisco’ya gittim. Carmel’i gördüm. Bende de derin izler bırakan bir yolculuktu. Oralardan söz ettiğinizde çok mutlu oluyorum. Sevgilerimle.

 176. 176 - sema 30 Mayıs 2014

  cenk, sizin için bitti ama bizim için yeni başlıyor. şimdi mutfağı 11 hazirana hazır etme zamanı:)

 177. 177 - Zeynep Seymen Yağcı 30 Mayıs 2014

  Hiç bir kitabı bu kadar uzun ve heyecenla beklememiştim, bu kadar beklemeye değeceğine eminim.. Umarım bundan sonrası da hep hayal ettiğiniz gibi olur

 178. 178 - selma 30 Mayıs 2014

  Tebrikler!..hayırlı olsun inşallah. Bitmesine ve üzerinizdeki baskinin hafiflemesine çok sewindim.gecmis olsun..herkesin heyecanla beklediği bir kitap yazmak kolay değil tabi.ama rahatlayin artik simdi kaymagini yeme vakti;) insallah cook satar..emeginize ve yureginize saglik.

 179. 179 - arzu altıparmak 30 Mayıs 2014

  süper!! Yıllardan beri takip ettiğim sevgili Cenk ve kitabı. Ne güzel haber. Tebrikler.

 180. 180 - sanem 30 Mayıs 2014

  Inanilmaz bir emek… Ne demisler seytan detaylarda gizlidir… Verilen emege degecegine suphe yok… Basarilar…

 181. 181 - Usya 30 Mayıs 2014

  Uzun zamandır bekliyorduk, sanki hep beraber kitabı çıkartmak için çalışıyorduk… Desem de sadece heyecana ortak olduk..

  Tebrik ederim.,

  Piyasaya çıkınca online kutlama yapalım :))

 182. 182 - Gamze 30 Mayıs 2014

  Kitabi dort gozle bekleyenlerden biri de benim;belki haberiniz yok ama bende emeginiz buyuk..yolunuz acik olsun…11 haziranda ilk alanlardan biri olmak icin kavaklidere d&r da olacagim…Bu arada kitap yazdigini zanneden sozde ascilara umarim yol gosterir :))

 183. 183 - Gülden 30 Mayıs 2014

  Oleeey. Senin yazma, bizim bekleme stresimiz bittiği için çok mutluyum. Şimdi de 11 Haziran’a gün sayacağız:))))

 184. 184 - Meriç 30 Mayıs 2014

  Sevgili Cenk,

  Ben de gorunce cok sevindim ve benim de gozlerim doldu. Tebrik ederim. Okumak icin sabirsizlaniyorum.

  Sevgiler

 185. 185 - Meryem 30 Mayıs 2014

  Ooooh nihayet ! Şimdi şafak saymaya başlıyoruz… Hayırlısıyla nice güzel işlere imza atman dileğiyle…
  Baban için çok üzüldüm, başın sağ olsun… Eminim o da çok sevinecek … Fiziken göremese bile, manen yanında emin ol kardeşim 🙂

 186. 186 - meltem kılıçcı 30 Mayıs 2014

  Çok tebrik ediyorum. Harika haberi alır almaz sonuna kadar okumayı bekleyemeyip D&R a koştum, yeni bir yemek kitabı gelmedi dediler. Sonra 11 Haziran notunu gördüm. Sabırla bekleyeceğiz artık. Bu arada kitabın adı nedir acaba?

 187. 187 - Juliette 30 Mayıs 2014

  Tebrik ederim Cenk Bey. Mutlaka almak ve de özellikle size imzalatmak istiyorum. Çok becerikli olmasam da bazı tariflerinizi zaman zaman deniyorum. Ehh idare ediyor işte :)) ( Yani benim yaptığım tabi ki :)) yanlış anlaşılmasın )
  Müsaade ederseniz sizi bloğumda konuk etmek isterim. Bu güzel çalışmanın daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olabilirsem onur duyarım.
  Sevgi ve saygılarımla..

 188. 188 - Ayben 30 Mayıs 2014

  Tebrik ederim. Sabırsızlıkla kitabını bekliyorum. Buyuk emeklerin var ahcilik okuyan kızımda ve denemeler yapan bende. Yarın icin sana bol şanslar. Ve eminim ki benim gibi blogunu takip edenler sayesinde bol satışı olan bir kitabın olacak. Umarım sana kitabı imzalatma şansımızda olur.

 189. 189 - Efil 30 Mayıs 2014

  Sonundaa..bloğuna da geri dönerdi dimi..özledik..tarifleri..mis kokuları..

 190. 190 - emelll 30 Mayıs 2014

  huşu içinde okurken dannn diye çarptı yüzüme: 412 sayfa mıı?!! : )) e tabi ne bekliyordum, o kadar tarif, detay, fotoğraf… hayırlı, uğurlu olsun..

 191. 191 - Gülsüm 30 Mayıs 2014

  Merhaba cenk bey, öncelikle başınız sağolsun. Rabbim sabır versin. Kitap haberine çoook çoook sevindim. 11 Haziran’da internetten alabiliyor muyuz?
  Saygıyla

 192. 192 - Hatice 30 Mayıs 2014

  Merhaba sevgili Cenk!

  Öncelikle başınız saolsun, yorumlardan kaçırmışım, çok üzüldüm..

  Bu yazındaki her bir cümlen ruhuma dokundu.. Kitabı müjdelediğin o ilk andan itibaren geçen 4 yıl, denediğim tariflerin, takipçilerinden gelen yorumlar, herbirine sıkılmadan üşenmeden cevap verişin, “e hani nerde kitap” diyenlere bıkıp usanmadan verdiğin cevaplar bir film şeridi gibi gözümün önünden geçti. Empati yapıp kendimi bi an yerine koymaya çalıştım, yok asla, ben böyle bir yükün altından asla kalkamazdım.

  Şimdi ne kadar gurarlansan, övünsen, şımarsan azdır. Zafer senindir!

  11.Haziran ı iple çekiyorum. Bir kitabın çıkış sürecine sanal olarak şahit olmuş biri olarak kitabın bende bir başyapıt olacak. Her bir karesi “pin”lenesi bir görsel şölen olacak, buna eminim.

  Sana yarın için bol şans diliyorum. Her bir anını doya doya yaşamanı diliyorum. Ve tekrar çok tebrik ediyorum. Kitabının gelecek başarılarının müjdesi olması dileklerimle..

 193. 193 - Köşk 31 Mayıs 2014

  Bir adet imzalı kopyayı Köşk ahalisi olarak hediye etmeyi düşünüyoruz, Cenk bey seçimi sizin yaptığınız birine gönderelim derim….

 194. 194 - Didem 31 Mayıs 2014

  Süpersin Cenk tebrik ederim.11 Haziranı iple çekiyorum.

 195. 195 - Melek Altan 31 Mayıs 2014

  Heyoooo 😛 cok mutlu oldum kitabin bitmesine ve kisa zaman sonra alabilecegime.En yakin iki arkadasimin haziran ve temmuzda dogumgunleri var,hediyeleri hazir <3 Tebrik eder ve basarilarinizin devamini dilerim efenim 🙂

 196. 196 - Figen E. 31 Mayıs 2014

  Merhaba Cenk,
  Cafe Fernando’nun emaili gelince bekledigimiz an geldi cok sevindim!
  Sen sadece yemek konusunda degil, akici yazma konusunda da cok basarilisin. Yazilarini uzun zamandan beri takip ediyorum ve seni imrenerek izliyorum. Kitabinin basarili olacagindan hic suphem yok.
  Agustos ayinda Turkiye’ye geliyorum ve kitabini mutlaka alacagim. Bol sans..bon chance..good luck!

 197. 197 - Nur... 31 Mayıs 2014

  Hoşgeldiniz Cenk Bey. Pek de dolu geldiniz açıkcası. Ne zaman çıkıcak acaba kitap diyordum. Mutlaka zor günler geceler geçirmişsinizdir ama değmiştir mutlaka. Merakla bekliyorum kitabın çıkmasını. Tekrar hoşgeldiniz

 198. 198 - Seda 31 Mayıs 2014

  Her şey ışık olsun!!
  Sevgiyle her şey ışığa bırak..
  Ve öyle de oldu…

 199. 199 - esra 31 Mayıs 2014

  tebrikler cenk sabırsızlıkla kitabı bekliyorum

 200. 200 - merve 31 Mayıs 2014

  tek kelimeyle mükemmelsin hayranım senin işine olan aşkına idolümsün

 201. 201 - Burak G. 31 Mayıs 2014

  Bu kitap rekor kıracak.

 202. 202 - çiğdeM 31 Mayıs 2014

  ohhhhh nihayet……

 203. 203 - Eda 31 Mayıs 2014

  Bu harika bir haber!1 tane kendime, 1 tane de ablama alacağım. Evladiyelik bir kitap olacağına eminim

 204. 204 - Leyla 31 Mayıs 2014

  Yillardir beklenen gun geldi catti demek! Instagramda fotografi gorunce once detayci muhtesem fransiz seflerden birinin postu sandim. O kadar guzelki bakmaya doyamadim inceledim durdum. Sonra bir anda kendime geldim ve dedimki kitap bitmis!!!. Kosa kosa bloga tabi. Sizin adiniza o kadar sevindim ki anlatamam. Kendim icin de 🙂 Her bir tarif icin ayri heyecanlandim. Yaziyi okurken bile mutluluk duydum ve cok duygulandim. Her bir sayfanin, tarifin birbirinden guzel olduguna eminim. Ayrica Babanizin mekani cennet olur umarim. Bu yaziyla ogrendim durumu. Gurur duyulacak bir oglu oldugu icin cok sansli biriymis. Basarilarinizin devamını diliyorum ve en kisa zamanda imza gunu haberlerinizi bekliyoruz. Bol şans. ..

 205. 205 - Zeynep 31 Mayıs 2014

  Oleeeyyyy!!! Kitabi on sparisle almak mumkun mu?

 206. 206 - Luca 31 Mayıs 2014

  Safak 12

 207. 207 - Meltem 31 Mayıs 2014

  Tebrikler!! Emeğine ve sabrına hayranım. En kısa zamanda kitabını almak isterim….

 208. 208 - Fatma 31 Mayıs 2014

  Merhaba,

  Kitabınız yayınladıktan sonra yine blog ta tariflere
  yer verecekmisiniz ?

  Kitabınız için çok tebrik ediyorum, satışı bol şansı açık olsun.
  İmza günü için Ankara ‘ ya bekliyoruz.

  Sevgilerimle,
  Fatma

 209. 209 - Sibel 31 Mayıs 2014

  Bu kadar emek verdiniz,tariflerinizin hepsiniyapmasamda hep zevk ile takip ettim..Resimler cok modern ve profesyonel olmus..Ben kitaplığima koymak icin sabirsizlaniyorum…

 210. 210 - Begum 31 Mayıs 2014

  Sevgili Cenk,

  Blogunuzu kesfettigimde Bilkent’te ilk senemdi ve emin olun 4 sene boyunca makarna tarifleriniz Bilkent yurtlarinda yapilmaya devam etti 🙂 4 senenin sonunda kitabinizin cikiyor olmasi bana resmen bir mezuniyet hediyesi oldu. Cok tesekkur ederim ve cok tebrik ederim.

 211. 211 - ELVAN 31 Mayıs 2014

  Hepimizin gözü aydın:)

 212. 212 - özlem 31 Mayıs 2014

  11 Haziran’ı masamdaki takvime işaretledim.Kitabını alacağım ve o tablo gibi meyveli turtayı yapacağım.

 213. 213 - Elif Ersin Sarıgül 31 Mayıs 2014

  Oh nihayet! :)Tebrikler, 11 Haziranı heyecanla bekliyorum

 214. 214 - Idil su goktan 31 Mayıs 2014

  Gercekten kafayi yedim mi acaba diye devamli kendimi sorgulayarak bu cikolata ve-saire dunyasina girdigimde kendi minik kucuk blogumu da paylastigim yorumuma verdiginiz cevap VE cevap vermis olmaniz; hala donup baktigimda beni yeniden gazlayan, cesaretimi geri toplamami saglayan anlardan biri:) heyecanla ve bir nevi gururla bekledigim, her hafta blogunuzu kontrol edip -ya bana mi updateler gelmiyor acaba?!?!- diye kitapla ilgili yazilari bastan taradigim kitabin hazir olduguna cokk sevindim. Ne kadar guzel bir heyecan:) Cok cok tebrik ederimm! Hadi 11 haziran olsunnn…

 215. 215 - Zulal Dalbas 31 Mayıs 2014

  Sevgili Cenk,
  Blogun bende hep bir blog yazma istegi uyandirdi. Fakat beni durduran yine hep senin blogun oldu. Senin sözcükleri kullanışın, ayrıntılar üzerindeki duruşun, kendini anlatış şeklin, üslubun benzersiz ülkemizde. Senden çok şey öğrendim ve kitabının başucu kitaplarımdan biri olacağından hiç kuşkum yok. Şans ve sağlık yaşamından eksik olmasın, tadını çıkar seni bekleyen çok güzel günlerin. Sevgiler..

 216. 216 - nesrin 31 Mayıs 2014

  Selam Cenk,
  Kitabının bitmesine sevinenlerden, babanın vefatına üzülenlerden, bu kadar duygu ve iş yoğunluğu arasında bu denli başarılı işler yapmana hayret edenlerden biri de benim.
  Başarılarının devamını diliyorum.
  Gözün aydın…

 217. 217 - Sedaa 31 Mayıs 2014

  Gerçekten heycanlandım:) 11Haziran çok önemli bir gün olacak:)))

 218. 218 - feyzan bilgir gurpinar 31 Mayıs 2014

  sevgili cenk. son gunlerde aldigim en keyifli haber.imza gunu olacak mi?aci kaybiniz icin de cok uzgunum. mekani cennet olsun babanizin. size ve annenize dayanma gucu dilerim.sevgilerimle.

 219. 219 - ebru 31 Mayıs 2014

  Aklım başıma geldi Cenk. Yazınızı tekrar tekrar okudum. Yorumları bile tek tek okudum.
  Kitabınızı kendime hediye edeceğim. O kesin. Ama Köşk ahalisinin hediyesinde de gözüm var. Haberiniz olsun.
  Bir işi sadece ellerinle yaparsan işçi,
  Ellerin ve aklınla yaparsan usta,
  Ellerin ,aklın ve yüreğinle yaparsan sanatçı olurmuşsun.
  Birisi evirip çevirmekten elimde paralanırken, diğeri imzalı bir sanat eseri olarak kitaplığımda dursun istiyorum. Lütfen beni seç.
  (67 no’lu yorumuma ilavemdir:))

 220. 220 - hande 31 Mayıs 2014

  bir sanat eseri olduğundan tartışmasız emin olduğum ve yıllardır beklediğim tek kitap

 221. 221 - Ayşegül Kırılmaz 31 Mayıs 2014

  Kitabın çıkması için günleri sayıyorum, mutfak aşkını bu kadar güzel dillendirdiğin için, seni okudukça daha fazla hevesleniyorum, ilham kaynağımsın… Bol şanslar ve bol ödüller dilerim… 🙂

 222. 222 - Cansu 31 Mayıs 2014

  Ellerinize sağlık! Belirtmeden geçemeyeceğim, seyahattteyim, epostalarımı kontrol etmek için girdim, 5 dakikam var, yazınızı okudum ve yorum yaptım epostalar kaldı(:

 223. 223 - Asli Gok 31 Mayıs 2014

  cooooOOOKKKKK mutluyummmmMMM!!!

 224. 224 - Berrin Ç. 31 Mayıs 2014

  Acınızı içten paylaşıyor…ve kitabınızın tamamlanması nedeniyle sizi yürekten kutluyorum.

 225. 225 - nalan 31 Mayıs 2014

  Sonunda gözünüz aydın olsun. ..elleriniz dert görmesin. .

 226. 226 - neslihan 31 Mayıs 2014

  Kitaptan bi haber varmi yada yeni bir tarif varmi diye bir bakim dedim kiiiii ne görim

 227. 227 - yurdagül esen 31 Mayıs 2014

  Acınız için sabır diliyorum.Hayat, ne yazık ki içinde herşey var.En büyük ilaç zaman… yazılarınızı bir çırpıda okudum, titizliğiniz hepimiz için malum.Emeğinizin ve çabanızın karşılığını her şekilde almanızı diliyor,dört gözle kitabınızı bekliyorum.Resimlerle de görsel bir şölen
  bizleri bekliyor desenize.Şimdiden ödüllerinizi görür gibiyim,emeğinize sağlık :))

 228. 228 - Yağmur Sancak 31 Mayıs 2014

  Sevgili Cenk ;

  Çok mutluyum.. 11 Haziran’ı sabırsızlıkla bekliyorum.. İnsan 6 yıl bekler de geriye kalan 10 gün geçmek bilmez ya.. İşte öyle bir şey ..

  Çok çok heyecanlı..
  Çok çok mutlu …

  Teşekkürler 🙂

 229. 229 - Aysel Yıldız 31 Mayıs 2014

  Cenk Bey, babanız için üzüldük, mekanı cennet olsun.. Bu bloğu takip edenlerin, kitabınızın her bir sayfasına sizin verdiğiniz değeri vereceğine emin olabilirsiniz, o kadar uzun bir süreç oldu ki… Çok yoruldunuz ama değecek, eminim:)))

 230. 230 - Rumeysa 01 Haziran 2014

  Kitap yazacağınızı ilk açıkladığınız yazıyı okudum az önce. Sonra tekrar bu yazıyı. 4 senede neler değişti kimbilir hayatınızda. Ama sizin okurlarınıza verdiğiniz değer hiç değişmemiş, katlanarak artmış. O ilk yazınızı okuduğumda hissettiğim heyecanı bugün kitabın çıkacağını müjdelediğinizde yeniden hissettim ve bu gerçekten harika! Bizlere, mutfağımıza, mutfak aşkımıza, el becerimize kattığınız her türlü detay için, tüm tariflerinizdeki en ince detayları açıklayarak harika sonuçlar elde etmemizi sağladığınız için, mükemmeliyetçiliğiniz, okura olan saygınız ve bir o kadar sevginiz için milyon kez teşekkürler…

 231. 231 - ceren 01 Haziran 2014

  Tebrikler Cenk Bey… bu günü o kadar uzun zamandır bekliyordum ki maili okuduğumda çığlık çığlığa dolaştım tüm evi 🙂 en güzel doğum günü hediyem olacak.

 232. 232 - Aygun İslamzade 01 Haziran 2014

  Tebrikler.

 233. 233 - ergül çilingir 01 Haziran 2014

  tebrikler,uzun zaman oldu sizden haber almayalı,kitap müjdesi rahatlattı.merakla bekliyorum.emekleriniz için çok teşekkürler.

 234. 234 - oya 01 Haziran 2014

  Gönülden tebrik ederim.
  Yolunuz ve şansınız hep açık olsun.

 235. 235 - mutfak kimyası 01 Haziran 2014

  Hayırlı olsun kitabınız. Artık internet var yemek kitapları tarih oldu diye düşünürdüm ama bu kitabın alınıp harfi harfine okunası bir kitap olduğuna şüphem yok.

  Sürükleyici bir roman tadında, okuyanları bu dünyadan alıp farklı alemlerde gezdirecek bir içerik olduğu aşikar.

  Taktiri hakeden bir çalışma. Tebrikler…

 236. 236 - FİLİZ 01 Haziran 2014

  Kitabınızın çıkmasını sabırsızlıkla bekleyenlerden biri de benim. her ne kadar uygulamaya vaktim olmasa da tariflerinizi bir macera romanı tadında okumak çok hoşuma gidiyordu. 11 haziranı iple çekiyorum. bakalım hangi maceralara yolculuk var.

 237. 237 - Deniz 01 Haziran 2014

  bekledigimize degecegini biliyordum 🙂 simdiden emegine ve de ellerine saglık 🙂

 238. 238 - Gökçe 01 Haziran 2014

  Cenk, yazınız gözlerimi doldurdu. Babanız nur içinde yatsın…
  Kitabın internet üzerinden satışa çıkması için sabırsızlanıyorum.
  Sevgiler…

 239. 239 - EceTümer 01 Haziran 2014

  Başınız sağolsun, üzüldüm 🙁 burda duyunca Allah sabır versin .Sizi uzun zamandır beğenerek takip ediyorum .Kitabınızı alacağım ,umarım iyi satışlar yapar.İyi çalışmalar

 240. 240 - Esra Buge 01 Haziran 2014

  Ve bitti ! Sen de bu ask olduktan sonra bu daha baslangic !
  Babani cok uzuldum, basin sagolsun !

  Herkesin hayalleri var, sen hayallerini gerceklestirenlerdensin ve bu sadece askla mumkun !
  Seninle tanismak isteyen cok insan var, imza/tanisma gunu boynunun borcu Cenk 🙂

 241. 241 - Nurşen Aksoy 01 Haziran 2014

  Öncelikle babanız için çok üzüldüm.Başınız sağolsun.Keşke bugünü görebilseydi,ama eminim bütün güzellikleri izleyecektir:(((Kitap için ise heyecanım dorukta..Çünkü idolümsüznüz…Ne olur ne olmaz diye 2 tane alacağım..Birini sağ elime ,birini sol elime..Heyecan doruktaaa::))Tebrikler..

 242. 242 - ipek çakmakçı 01 Haziran 2014

  11 Haziranı iple çekiyorum,cenk bey en az sizin kadar heyecanlıyım:)ellerinize ve emeğinize sağlık

 243. 243 - Uğur Olgaç 01 Haziran 2014

  Gözümüz aydın…Belki inanmayacaksınız ama tam da bugün “çok yemek kitabım var,artık almaya bir son vermeliyim “demiştim..Maillerime bakarken gözlerime inanamadım..Tabii ki 11 haziranda uzun zamandır beklediğimiz kitabınız elimde olacak..Yürekten kutluyorum..Sevgiler..

 244. 244 - Özlem Beşe 01 Haziran 2014

  Çığlık atmışım yazınızın başlığını görünce…
  Süpersiniz.
  Yazılarınıza bu kadar özenli kitabı düşünemiyorum bile. İşine bu kadar aşık,saygılı ve sorumluluğunu üstlenen nadir insanlar iyi ki var.
  Emeklerinize değecek. Ama tez zamanda bir imza günü isteriz.

 245. 245 - Fazile 01 Haziran 2014

  Başınız sağolsun… Kitabınızın marketlerde yerini almasını bekliyorum, sevgiler…

 246. 246 - serdar karahisarli 01 Haziran 2014

  Selam, daha önce yemek kitabı piyasaya çıksın diye beklememiştim.. çok güzel olduğuna eminim.. Yazını okudum, bu aralar Steve Jobs’ın biyografisini de okuyorum. Aradaki benzerlik ne mi? Detaylara özen ve mükemmeli yakalamak 😉 başarılar..

 247. 247 - Hatice 01 Haziran 2014

  ne kadar bencilmisim. acinizi bilmiyordum, basiniz sagolsun. kitap haberini duyar duymaz (kac sene oldu?:)) sevinen, sabirsizca kitabi bekleyenlerdenim. arada twitterda ya da instagramda sizi bazen tagleyip bazen sizden habersiz cemkirdim. kitap hala bitmedi diye.

  11 hazirani duydum ya, olsemde gam yemem.

  sevgilerimle,

  hatice bayrak

 248. 248 - Lezzetli Sanatlar - Pırıl 01 Haziran 2014

  Bu haberi sabırsızlıkla bekliyordum. Tebrik ediyorum. Ne uzun soluklu bir çalışma… Bravo!!! Raflarda yerini alır almak istiyorum. Ellerinize, emeklerinize sağlık:))

 249. 249 - Sevecen 01 Haziran 2014

  oh bee! sonunda! imza günü de yapın ama 🙂 İzmire bekliyoruzzzz

 250. 250 - Meral 01 Haziran 2014

  Hayırlı olsun, heyecanla 11 Haziran’ı bekliyorum.

 251. 251 - Meltem Azbazdar 01 Haziran 2014

  Hallelujah:):) Ceeeeeeeennnnnnnkkkkkkkk tebriklerrrrr!! Sahane bi haber. Tum yaratım surecini blogundan seninle yasamısız meger, acayip sevindim ve heyecanlandım. Yıllardır her internette bi sey okumak istedigimde mutlaka sana da ugrarım. Tekrar tekrar okurum yazdıklarını, defalarca bakarım sahane fotograflarına. Herhangi bi tarif gerektiginde hep ilk tercihim senin tariflerin olur. Simdi de kitabın basucumda, mutfagımda, elimin altında ve hep hayatımda olacak. Simdiden tebrikler, ve baban icin bassaglıgı diliyorum. Allah geride kalanlara omur versin. Kucaklıyorum seni. Sevgiler, Meltem

 252. 252 - Cİgdem 01 Haziran 2014

  Belli ki çook keyifli bir kitap olmuş. Tarifleri denemesi ayrı, ama okuması da çok zevkli olacak. Ellerinize sağlık.

  Kahvaltıda yedikleri ve öz disipliniyle tanıdığımız babanızın vefatına çok üzüldüm, nurlar içinde yatsın.

 253. 253 - Nilay Altun 02 Haziran 2014

  Geçmiş olsun ve hayırlı olsun!
  Kitabı elime alacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum.

 254. 254 - Pınar 02 Haziran 2014

  Cenk, yukarıdaki yazı ve fotoğraflar ne kadar kaliteli bir iş yaptığını açıkça gösteriyor. Ve bu ülkede malum tüm sebeplerden kaçınılmaz biçimde “kirlendikçe” ruhumuzu temizlemek için sarıldığımız sanat ve güzelliklerden, “incelikler”den, temiz hava alalım diye koştuğumuz o pencerelerden birisin sen. Bu dünyayı güzelleştiren insanlardan birisin. Şansımıza(!) bu ülkedesin. Dünyaya değer katan “o insanlar”dan birisin. İyi ki varsın. Ellerine, aklına, çabana sağlık.
  Sevgiler.

 255. 255 - Nevra Sezer 02 Haziran 2014

  Cenk, yazilarini okumak bir zevk, insan hem iceriginde hem de yazininda kendini bir ustanin elerine birakmanin rahatligini yasiyor her dem. Sahane bir sofraya eslik eden sahane bir host, ve dogal olarak bunlarin yansidigi essiz muhabbetli bir sofradan kalkmanin tadi daima damaklarda. Simdiyse kitabin ! Kitap ustunde calistigini soylediginde cok mutlu olmustum, cok heyecanlandirmisti beni. Cenk’in kitabi demek bir ziyafet vaadi demek ne de olsa. 4 senede hazirlandiysa, biz de 4 kati doyacagiz; gozumuz, midemiz, zihnimiz, gonlumuz, daha ne beklenebilir ki? Eline saglik, raflarda yerini aldigi andan itibaren sana hep huzur getirsin, hayirli, ugurlu olsun, ve babaciginin da ruhu sad olsun.

 256. 256 - Ayşe Gül 02 Haziran 2014

  Tebrik ederim.Sabırsızlıkla kitabınızı bekliyordum.Bloğunuza da uzun zamandır yazamıyordunuz. Artık aramıza döndüğünüze sevindim.

 257. 257 - mukaddes 02 Haziran 2014

  merhabalar Cenk bey, bu sancılı süreci bizimle paylaştığınız için ve birbirinden güzel yemek tarifleri için sonsuz teşekkürler ki ; ben yapıcı değil, yiyiciyim. Tariflerinizi zevkle uygulayan bir annemiz var 🙂 Kitabınız için imza günü yapacak mısınız?

 258. 258 - serra 02 Haziran 2014

  Cenk Tebrikler!!! Uzun zamandır beklediğimiz haberi aldık.
  11 Haziran’ı sabırsızlıkla bekliyoruz.

 259. 259 - Şirin Şeyler Atölyesi 02 Haziran 2014

  Tebrik ediyorum. Bu derece detay ve özenle hazırlanmış kitabınızı almak ve okumak için sabırsızlanıyorum. Mutfakta yemek kitapları rafında durmasının yanı sıra öncelikle tek tek okumak istiyorum. Zira tarifleriniz kadar anlatımınız, hikayeleştirmeniz ve yazı dilinizide çok seviyorum. Tekrar tebrikler…

 260. 260 - Pınar 02 Haziran 2014

  içtenlikle ve coşkuyla tebrik ederim seni ve karşıma çıktığına mutlu olduğum insanlar için olan şükrümü yineliyorum.iyi ki,iyi ki tanımışım ve okumuşum seni.en kötü güne bile samimi yazılarınla neşe kattın hep.dilerim nice heyecanların,mutlulukların ve sevinçlerin olsun.sen de artık iyi biliyorsun ki hepimiz bu mutlu haberi heyecanla bekliyorduk :)ve kalan günler daha da heyecanlı olacak bizim için…
  Doktor randevuları için bile hatırlatma alarmları ayarlamayı ihmal eden ben,11 Haziran için kaç hatırlatma notu aldım bi bilsen:)Harika tariflerinden eminiz tabi ama kitapta senden çok şey olacağına da emindim ve bişey daha Golden Gate köprüsü turuncusu nu kim sevmez 🙂

 261. 261 - Zeliha POLAT 02 Haziran 2014

  CENK!Eline emeğine sağlık.Seni sabrından ve başarılarından dolayı tebrik ediyorum.

 262. 262 - Birol Demircioğlu 02 Haziran 2014

  Sevgine, sabrına ve yemek aşkına içten saygılar, bizleri muhteşem bir eser ile buluşturmana yürekten sevgiler. Bundan sonrasında da her şey gönlünce gerçekleşsin.

 263. 263 - esra 02 Haziran 2014

  sevgili cenk…kitabı elime alacağım günü sabırsızlıkla beklıyorum ..şimdiden başarını kutluyorum, eminim muhteşem bir kitap olmuştur.sevgilerle…

 264. 264 - Adeviye Okutan Ünver 02 Haziran 2014

  Hayırlı olsun Cenk. Tariflerin milyonların mutfağını şenlendirsin.

 265. 265 - ayşe 02 Haziran 2014

  Tebrik ederim cenk 🙂 çok sevindim dört gözle bekliyordum. işallah imza günü için bursaya gelirsin.

 266. 266 - Banu 02 Haziran 2014

  Heyecanla bekleniyor kitap 🙂 Hayırlara vesile olsun… Ve geri sayım başladı :)))

 267. 267 - SEMRA 02 Haziran 2014

  Yok canım, ciddi olamazsın…. İnanamıyorum :)Hayırlı olsun. Çıkar çıkmaz hemen bir tane alıp,inşallah içindekileri uygulayıp, kızıma bırakacağım kitapların arasına katacağım, oderece kıymetli olacak benim için eminim. Sevgiler.

 268. 268 - Esra Özkutlu 02 Haziran 2014

  Başınız sağolsun Cenk… kitabınızı bende heyecanla bekliyorum…

 269. 269 - ceren 02 Haziran 2014

  merhaba cenk,
  sabir ve emek katilarak ozenle yogrulmus hevesinin meyvesi olan kitabin hakkinda yazdiklarini okumak bile heyecan verici. tebrik ederim. ilham icin ictenlikle tesekkurler..

 270. 270 - Özlem Arıkan 02 Haziran 2014

  İçimden Allah analı babalı büyütsün demek geldi Cenk Bey. Onlarca tarifinizi deneyerek birçok şey öğrendiğim size bu kitap için şimdiden teşekkürler, imza gününde izdiham olacağını öngörerek, size bir kez daha Çukurcuma’da rastlamayı umarak bekleyeceğim sanırım 🙂

 271. 271 - Asli S 03 Haziran 2014

  Cok tebrik ederim, gozlerim doldu okurken.
  Kitabi hediye edeceklerimin listesi coktan hazir, umarim Ingilizcesi de cikar en kisa zamanda.

 272. 272 - Yildiz 03 Haziran 2014

  Babanıza Tanrı’dan rahmet dilerim. Sizinle gurur duyuyordur..Bu kitap son aylarda aldığım en iyi haberdi. Dünya standartlarında bir yemek kitabı olacağına eminim..benim içinse tarif kitabından öte her sayfasını okuyacağım zevkli bir kitap olacak. İlkler her zaman zordur, umarım ikinci üçüncü kitabınızı da elimize alırız ileride.. Piyasaya çıkınca nereden alabileceğimizi paylaşırsınız değil mi? Sevgiler-yıldız

 273. 273 - Nilüfer Turgay 03 Haziran 2014

  çoooooooooook tebrik ederim, ne kadar çok emek verdiğiniz belli, çok takdir ediyorum…. heyecan içindeyim 11 Hazirana kadar nasıl beklenir, başarınız kıskanmıyor muyım evet ama asla kötü anlamda değil…iyi ki varsınız, iyi ki paylaşıyorsunuz bildiklerinizi bizle.. ellerinize emeğinize sağlık…

 274. 274 - Fatma Nur 03 Haziran 2014

  Yıllardır takip ettiğim, çıksa da alsam dediğim bu çalışmanız anladığım kadarıyla yemek dünyasının Meydan Larousse’u olmuş. Şimdi hedef 11 Haziran, ilk işim gidip derhal bu güzel çalışmanızı almak ve ömrüm boyunca zevkle, sayfa sayfa, satır satır, tekrar tekrar okuyacak, fotoğraflarına bakacak ve tarifleri deneyeceğim. Tebrikler…

 275. 275 - Ümit Güzeltunç 03 Haziran 2014

  Kitabınızın bitmesini biz de sizin gibi sabırsızlıkla bekliyorduk,tebrikler.Babanıza Allah’tan rahmet diliyorum.İmza günü için sizi Tüyap kitap fuarına bekliyoruz.

 276. 276 - ilkay 03 Haziran 2014

  Sevgili Cenk,çok şükür,gözümüz aydın.nasıl bekliyordum anlatamam.Senin tariflerin benim küçük mucizelerim.Ve şimdi kitabı çıkıyor.İlk defa yazıyorum ama her gün takipteydim.Blog’una da hoş geldin.babacığına da çok üzüldüm.Başın sağolsun.Sen süpersin

 277. 277 - Rabik 03 Haziran 2014

  Sevgili Cenk,
  Cok cok tebrikler! Kitabini almak icin sabirsizlaniyorum. Ve basin sag olsun. O anlamsizlik duygusunu iyi bilirim, sabir diliyorum sana. Yazini okurken dusundum de, sadece enfes tarifler sunan, titiz, detayci, mukemmel tatlar ortaya koyan biri olmanin yaninda cok da iyi bir yazarsin. Ne guzel anlatmis ne guzel ifade etmissin.
  Sevgiler

 278. 278 - ayşe 03 Haziran 2014

  Öncelikle babanızın ölümüne çok üzüldüm. her veda zordur. Kitabınız ile ilgili habere de çok sevindim. her satırını her fotoğrafını belleğime kazırım artık. Bir de e-kitap versiyonu olsaydı sanki? Elinize sağlık, yolu açık olsun:)

 279. 279 - Nihal 03 Haziran 2014

  Başınız sağolsun, babanız göremese de sizinle gurur duyacaktır. Sanatınızın yansıması kitabınızın uzun yıllar yaşayacağını düşünüyorum. Sevgiler.

 280. 280 - Merve 03 Haziran 2014

  Bu habere çok sevindim. Yemek kitapları arasında olması gereken kitaplardan biri diye düşünüyorum. Umarım ilerleyen zamanlarda bu içerik çeşitli workshop,atölye çalışmaları ve mini yemek kursları ile desteklenir.

  Tebrikler,Bol Şans!

 281. 281 - Sevinç 03 Haziran 2014

  Heyoooooo, yuppiiiiii, yaşasııın, oleeeeeeyyyy, bende bu kitabı yazlıkta hatta deniz kenarında okuyup herkeslere reklam etmezsem bana da yazıklar olsun. Soran olursa ah sormayın çok bekledik bu haylazı derim 🙂 çok sevindim, bundan sonra herşey çok güzel olur senin için umarım 🙂 teşekkürler ve emeğine sağlık 🙂

 282. 282 - Tuba Efe 03 Haziran 2014

  Üzümlü kefirli dondurma, ayvali kaymakli makaron veee vanilyali kayisi receli….. Bekledigimize
  degdi, tesekkürler Cenk bey

 283. 283 - Pinar 03 Haziran 2014

  Sevgili Cenk..Öncelikle başsağlığı ve sabırlar diliyorum babacığının kaybı için..
  Senin blpğu hayatımı değiştiren en önemli ilhamlarsan oldu ve pastacılık okudum..Şimdi çok sevdiğim hobimi meslek olarak yapıyorum..Ne çok insana ilham kaynağısın,ne mutlu..Bloğunun her sayfasını ezbere bilen ben,şimdi kitabın ıbüyük bir aşkla bekliyor 11 haziranı iple çekiyorum..Şimdiden emeğine,mükemmeliyetçiliğine ve ayrıntıcılığına sağlık..sevgilerimle…

 284. 284 - Deniz topçu 03 Haziran 2014

  Cenk bey öncelikle başınız sağolsun,babasını kaybetmiş biri olarak acınızın ne kadar büyük olduğunu çok daha iyi anladığımı söyleyebilirim..Allah yardımcınız olsun.. Kitabınızı çıkarmışsınız tebrikler.. sizin tarifleriniz gerçekten ama gerçekten çok çok çok farklı ve prestijli.. sabırsızlıkla çıkacağı günü bekliyorum..Emeğinize sağlık.. sakın kitap çıktı diye yeni tarifleri bir sene sonra yayınlamayın.. Dinlenin,eğlenin ama bizi de unutmayın..sizin tariflerinizle misafirlerimi ağırladığımda aldığım övgüler bile sıra dışı..sayenizde.. çok çok çok teşekkürler.. Iyidi varsınız,iyi ki sizi keşfetmişim..

 285. 285 - Melike 03 Haziran 2014

  Merhaba cenk;
  Öncelikle babacığına allah rahmet eylesin, sanada sabırlar diliyorum. Kitabın cok zor süreclerden geçmiş olduğu onu anlatırken bize verdiğin heyecan ve titizlikten anlaşılıyor. Tebrik ediyorum şimdiden. İnşaallah hep mutluluk getirir sana. Bana getireceği malum:) resimlerine bakmaya doyamayacagıma eminim. Yıllarca tariflerini kızıma pişirip, artık yaşlı bir anne olup emekliliğimi ilan ettiğimde de kitabını kızıma miras bırakacağım☺️

 286. 286 - Yasemin Kurt 04 Haziran 2014

  Gözlerimiz aydın olsun, harika bir haber, biran önce satın almak istiyorum, yaza kadar bekleyemiyeceğim en iyisi Türkiye’dekilere sipariş vermek;)
  Biz bukadar sevindiysek senin sevincini ve heyecanını tahmin edemiyorum bile!
  Kusursuz bir kitap olduğuna eminim,muhteşem bir insansın,yürekten tebrik ediyorum yüreğine,emeğine sağlık.

 287. 287 - aylin 04 Haziran 2014

  Daha dün anneme bir kilo meyveye bir kilo şeker koymaya elim gitmiyor diyordum.Az şekerle kısa ömürlü reçeller yapıp hemen tüketiyoruz.Şeker az olunca meyvenin tadı daha baskın oluyor.Bu da benim hoşuma gidiyor.Reçelinizin tarifini merakla bekliyorum.

  Aylin

 288. 288 - Ali G 04 Haziran 2014

  Süper haber! İlk gün alacağım, önce bir kitaba yanağımı yaslayıp uyuyacağım, sonra da sırayla içindekilere!

 289. 289 - Merve 04 Haziran 2014

  Merhaba Cenk,

  öncelikle başınız sağolsun.Mekanı cennet olur inşallah babanızın. 🙁
  Kitap işine gelince çok sevindim.Yaklaşık iki yılı aşkın süredir takip ediyorum ve harika tarifleriniz ile çok mutlu oluyorum,bunun bizim sürekli elimizin altında yılllarca ayırmayacağımız bir hale dönüşmesi büyük mutluluk. BAşarılarınızın devamını bekliyorum. Kitabın çıkacağı günü sabırsızlıkla bekliyorum.

  Sevgilerler…..

 290. 290 - Polat 04 Haziran 2014

  Beni yemek yapmaya yüreklendirek yegane insansın:) Hayatımda hiç yemek kitabı almayı düşünmezdim ama seninkini kesin alacağım.Tüm emeklerine sağlık..
  Görüşmek üzere

 291. 291 - MUJDE 04 Haziran 2014

  renkler çok leziz ..

 292. 292 - ceren 04 Haziran 2014

  cenk bey bu kitabı ne kadar istediğimi ve tüm blogunuzu seneler önce zaten büyük emeklerle fotoları ayrı yazıları ayrı word dosyasına kaydedip ciltlettiğimi bildirmek istiyorum…. yani bende iki kitabınız olacak 🙂 merak ettiğim şu imzalatabilecek miyiz bu eşsiz kitabı ? şimdiden çok satanlardan inmeyeceğine garanti veriyorum. tebrikler… şimdiden ikinci kitaba hazırlanın bence çünkü ne kadar muhteşem olduğunu bildiğimden tatmin olmayacağımızı da biliyoruz.

 293. 293 - Tuğba Tekeli 04 Haziran 2014

  Merhabalar Sevgili Cenk;
  Habere inanılmaz sevindim çünkü kitabını ben de büyük bir heyecanla bekleyenlerdendim. Süreci bu yazıdan okumanın verdiği keyfi düşününce, kitabı aldığımda ne düşüneceğimi çok merak ediyorum, sanırım çıldıracağım. İçerisindeki harika tarifleri denemek için de sabırsızlanıyorum ve tabi o muhteşem fotoğrafları görmek için de.
  Babanın vefat ettiğini de yeni öğrendim, başınız sağ olsun. Babacığının mekanı cennet olsun.
  Umarım herşey gönlünce sürer.
  Haziran ayınca Türkiye’de olacağım. Kitabı ellerimde tutabilmek müthiş olacak.
  Ellerine, emeğine, yüreğine sağlık diyorum bir kere daha.
  Cezayir’den sevgilerimle

 294. 294 - Nil 04 Haziran 2014

  Çok çok çok tebrikler. Herhalde Türk yemek kitapları antolojisinde en müstesna yeri alacak. Uzun zamandır hiçbir şey için bu kadar heyecanlanmamıştım. Ne kadar pahalı olursa olsun bu kitabı bir şekilde alacağım. Çok teşekkürler.

 295. 295 - sevda 04 Haziran 2014

  Cenk başarılar diliyorum 😉 Herhalde satın aldığım ilk yemek kitabı seninki olacak. Bu kadar içten, titiz, sabırla bildiklerini bize aktardığın için teşekkürler. Senin tarifle yaptığım biscottiyi yiyen parmaklarını yiyor 😉

 296. 296 - Sibel 04 Haziran 2014

  Artık siteye de dönersiniz umarım. Mahrum kaldık yazı ve fotograflarınızdan…

 297. 297 - Deniz 05 Haziran 2014

  Cenk
  Şu an ofiste sevinç çığlıkları atıyorummmm 🙂 önce yorum atayım dedim şimdi de yazdıklarını okumaya başlayacağım. Tebrikler! 🙂

 298. 298 - aysel tuncel 05 Haziran 2014

  Aglamak istiyorum! Oylesine bakayim derken kitap geliyor mujdesine hem de 11 haziranda olmasina cok sevindim. Benim dogum gunum 14 haziran ve umarim netten siparisini verecegim kitabim, kendime dogum gunu hediyesi olarak bir an once elime ulasir. Emeginin karsiligini alacaksin sevgili arkadasim biliyorum. Cok tesekkur ederim, iyiki varsin.Yemek kitaplariyla ilgili citayi ne kadar yuksellttin farkindasin dimi. Hoscakal sevgili Cenk.

 299. 299 - Ayşe 05 Haziran 2014

  Gene bir yazını daha gözlerimden yas suzule suzule okudum. Kitabı cıktı mı acaba diye actıgım sayfanda sonunda bu haberi gormek muhtesem! O kadar mutluyum ki anlatamam kitabı cıkar cıkmaz alıp, sevdiğim herkese de birer tane de hediye etmek istiyorum.
  Baban içinse çok çok üzüldüm bilmiyordum şimdi gördüm, başın sağolsun. Ancak başına gelen bilir ne denli acı ve zor oldugunu.

 300. 300 - Zeynep 05 Haziran 2014

  Tüm tariflerin ve kitaba dair her ayrıntının kusursuz-muhteşem olduğuna şüphe yok!… Sırf resimlerine bakmak hatta boş zamanlarımda elime alıp okumak için bile alabilirim kitabınızı 🙂 sabırsızlıkla bekliyorum!

 301. 301 - ebru oner 05 Haziran 2014

  Ben tariflerinizden ziyade isinize olan sayginiza hayranim. Mükemmelliyetciliginiz bu kitapla belgelenmis oldu. Tebriklerrr.

 302. 302 - eda 05 Haziran 2014

  Harika 🙂
  Uzun zamandir bekliyordum:)
  Hayirli olsun:) Hersey gonlunce olsun…

 303. 303 - Fazilet 05 Haziran 2014

  Cenk Cenk Cenk..gonulden tebrikler! Bunu fazlasiyla hak ediyorsun. Emin ol senin kadar ayni heyecanla bekliyorum. Iyi ki baski anini video lamissin- heyecan dorukta! Tebrikler guzel insan!

  Sevgiler, -‘cikolatali dondurma’ tadindaki herseye

 304. 304 - Esra 05 Haziran 2014

  412sayfayi yanagimi dayayip uyumak icin son yedi gün. Cenk tebrikler ve eminin bu kitap büyük mutluluklar yaşatacak sana.

 305. 305 - Deryaa 05 Haziran 2014

  Cenk,

  O kadar zaman bekledik ama şimdi 11 Haziran’a kadar beklemek öyle zor geliyor ki…Kitabı ilk alacaklardanım emin ol..Ve uzun zamandır beklediğim makaron tariflerini de ilk deneyeceklerden..Hele ki imza günü yapar ve ona katılabilirsem kitabı ilk imzalatacaklardan…Baskın bol olsun..:)
  Sevgiler..

 306. 306 - burcu 05 Haziran 2014

  çok söze gerek yokk .vallahi seviyorum seni 😛

 307. 307 - Zehra 06 Haziran 2014

  Merhaba,

  uzun süredir bloğunuzu takip edemiyordum; ama kitabınızı

  sabırsızlıkla bekliyordum.. Bu sabah kitabınız aklıma takıldı;

  acaba hakkı nda bir haber var mı diye bi bakayım dedim ve

  beni ve eminim bir sürü insanı mutlu eden yazıyı okudum.

  Kitabımızın bahtı açık olsun.. Şimdiden tebrikler..İnşallah en

  kısa zamanda raflarda görücez.. Emeğinize sağlık.

  Hoşçakalın..

 308. 308 - hülya 06 Haziran 2014

  Sevgili Cenk,nezaman sıkıntılı bir gün geçirip azıcık nefes almak istesem senin yazılarını yorumlar dahil okuyarak rahatlamaya çalışırım.İyi ki varsın.Kitap için geri sayımı bu şekilde bizlerle paylaşman bir ayrıcalık ;farklılığını birkez daha gösterdin .Hiçbir yemek kitabı böyle beklenmemiştir herhalde .Bodrumdan sevgiler…

 309. 309 - SERPİL TEKİN 06 Haziran 2014

  Sevgili Cafe Fernando takipçileri, bu mesajımı sevgili Cenk uygun görürse yayınlayacak, sizde okuyabileceksiniz.
  Şu an bu mesajı yazarken gelen yorum sayısı 308. Yani 308 kişi bu kitabı alacak demektir. Ukalalık yapmıyorum bütün yorumları okuyan biri olarak herkes öyle belirtmiş. Umarım da öyle olur.Bu durumda 11.06.2014 de herkes aldığı kitabı fotoğraflayıp Cenk e göndermeyi teklif ediyorum..bilmiyorum katılırmısınız..herkese sevgiler..Cenk seni tekrar kutluyorum..

 310. 310 - elif 08 Haziran 2014

  YAŞASIIIIIAAAAAN ^_^

 311. 311 - Derya 08 Haziran 2014

  Off! Sizin gibi titiz ve caliskan bir insanin bunca zamanlik calismasi kimbilir nasil guzel sonuclanmistir.. Sabirsizlikla bekliyorum. Tebrik ederim.

 312. 312 - Zuhal 08 Haziran 2014

  Yasasin!

  Senelerdir blogunuzu takip ediyorum, tebrik ediyorum!

 313. 313 - Yelis Ayan Eştaş 08 Haziran 2014

  Yaşşassııın! Nihayet! Tebrikler Cenk.

 314. 314 - nazan bekret 09 Haziran 2014

  herkes gibi bende derin bir oh çektim senin adına.yaptığın tam bir çılgınlık.kendimi düşünüyorumda mükemmeliği aramak ve ulaşana kadar vazgeçmemek çok yorucu ama başkası düşünülemez.tebrikler.baban eminim seninle her zaman oiduğu gibi gurur duyacaktır mekanı cennet olsun.selamlar.

 315. 315 - figen 09 Haziran 2014

  Alacağım ilk yemek kitabı olacak 🙂 11 Haziran’ı bekliyorum, sevgiler ,tebrikler…

 316. 316 - SERPİL 09 Haziran 2014

  NE KADAR SEVİNDİM ANLATAMAM… :)))) tariflerin anlatımın müthişti şimdi hayran sayın katlanarak artacak. Çok daha fazlasını hakediyorsun…Emeğine sağlık :)))

 317. 317 - canan şahin 09 Haziran 2014

  Tebrikler… Sizin kadar olmasa da heyecanla bekliyoruz…Elinize kolunuza sağlık:)

 318. 318 - Alya 09 Haziran 2014

  Ellerinize sağlık … Çok uzun süredir bu haberi bekliyordum sizden . 11 Haziran’ı iple çekiyorum… En keyifli hediyelik seçeneklerinden biri olacak benim için….

 319. 319 - ayşe 09 Haziran 2014

  cenk düğün günümü bile bu kadar heycanla beklemedim çarşamba gelmedi bir türlü

 320. 320 - derya 09 Haziran 2014

  Şükür ki bu yazıyı 9 haziranda okudum ve sadece iki gün kaldı. Yuppppiiiiiii…

 321. 321 - Bengü Doğruel 09 Haziran 2014

  Heyecanla bekliyorduk :)Tebrikler.Özet kısmından bile ne kadar ayrıntılı ve bilgi dolu olduğu anlaşılıyor. Raflarda yerini alır almaz benim de kütüphanemde yerini alacak. Kocaman sevgiler…

 322. 322 - Dilşad 09 Haziran 2014

  Arkadaşım gerçekten tebrik ediyorum:)Fantastik edebiyattan sonra ilk defa sabırsızlıkla beklediğim bir yemek kitabı oldu:)Şimdididen hayırlı olsun

 323. 323 - Canan 10 Haziran 2014

  Hadi rastgele! Şansın bol olsun!

 324. 324 - Yasemin Midilli 10 Haziran 2014

  Bir yemek kitabı çıkıyor diye bu kadar sevinir mi insan? Sayende ilk kez bi yemek, tatlı kitabım olacak. Burdan denediğim, okuduğum tariflerin özenli, ayrıntılı oluşundan eminim ki,kitap da resimlerine kadar özenli, mükemmel, içimize sinecek bi kitap olmuştur. Tanıtım videosu da ayrı güzel olmuş müziğiyle beraber 🙂 Hayırlı olsun önce sana sonra bize.

 325. 325 - Gülden 10 Haziran 2014

  Müthiş sevindim 🙂 Sonunda Sevgili Cenk.. burada cok özlendin, inşallah geri dönüşler harika olsun. Sevgiler

  Gülden

 326. 326 - Nazan 10 Haziran 2014

  Sevgili cenk yarın ilk kitabını ben alıcam erkenden dr dayım
  Bol şans

 327. 327 - Nazan 10 Haziran 2014

  Başınız sağolsun sabırlar diliyorum

 328. 328 - Münevver Saraloğlu 10 Haziran 2014

  Cenk nasıl sevindim anlatamam, yurtdışında cep telefonu için geceden sıraya girenleri duyunca gülerdim, bir hayat/yemek kitabı için aynısını ben de düşünüyorum şimdi. Emeklerinin karşılığını alman dileği ile. Bu arada dondurmanın rengine bayıldım.

 329. 329 - Gökçe 10 Haziran 2014

  D&R dan ön sipariş verdim bile 🙂 cok bekledim bu kitabı ve degdigine eminim 😉

 330. 330 - Cenk 10 Haziran 2014

  HERKESE GÜZEL SÖZLERİ VE İÇTEN DİLEKLERİ İÇİN TEK TEK TEŞEKKÜR EDERİM. YORUMLARDAKİ SORULARIN HEPSİNİN CEVABININ YER ALDIĞI BİR SAYFA ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUM. EĞER AKSİLİK OLMAZSA YARIN ÖĞLENE KADAR YAYINLAMIŞ OLURUM.

  BU ARADA, YARIN SABAH KİTAPÇILARA GİTMEYİ PLANLAYANLARA EN AZINDAN AKŞAMA KADAR BEKLEMELERİNİ TAVSİYE EDİYORUM. SABAH YAYINEVİNDEN HABER BEKLİYORUM. BİR İHTİMAL KİTABIN ÇIKIŞI BİRKAÇ GÜN SARKABİLİR. EN SAĞLIKLI CEVABI YARIN GÜN İÇİNDE VEREBİLECEĞİM. BU YORUMU OKUMADAN SABAHTAN GİTTİYSENİZ DE LÜTFEN KUSURA BAKMAYIN.

 331. 331 - Elif 10 Haziran 2014

  D&R den ön sipariş verdim bile. Basarılar ve tebrikler cenk:)

 332. 332 - gökçe 11 Haziran 2014

  Yazıyı sonuna kadar okuduktan sonra ne yorum yazacağımı şaşırdım , bu nasıl bir sabır ,ince bir zevk ,eşsiz bir emek .Herkes yaptığı işe sizin tariflerinize gösterdiğiniz özenin %1’ini gösterebilseydi belkide dünya bu kadar özensiz ve dağınık olmazdı .Kesinlikle torunlara miras bırakılacak harika bir kitap olmuş.Elinize, emeğinize ve en çok ta yüreğinize sağlık

 333. 333 - aynur 11 Haziran 2014

  Bloğunun sessiz takipçilerinden biriyim.Büyük özen ve emekle yaptığın herşeyin lezzetinden kuşkum yok ama hep bir mimar gözüyle baktım çıkan şaheserlere (Dantel giyen browniyi tek geçerim)..Emek verdiğin her tarif çok büyük bir proje gibi;konsept belirleniyor,ön çalışma ve hazırlıklar yapılıyor.Renk ve malzeme uyumu-estetik-fonksiyonellik(lezzet!)vee o güzel kelimelerinle, kendine has üslubunla sunumun…hepsi bir arada ortaya bu şaheserler çıkıyor.Ne denir ki,size gerçekten hayranım 🙂

 334. 334 - ayca 11 Haziran 2014

  cenk merhaba öncelikle tebrikler çok sevindim senin adına bugün kitabı almaya gideceğim imza günün olacamı hemen onu sorayım yoksa kitabı sana nasıl imzalata bilirim :))))

 335. 335 - Didem 11 Haziran 2014

  Yok yok yok :(( bugun beyoglunu talan ettim, daha hicbir yere gelmemis:())
  Almayi basaran var mi?

 336. 336 - Elif 11 Haziran 2014

  Ben online satın aldımD&R Türkiye’nin her yerine yolluyorlar

 337. 337 - SERPİL 11 Haziran 2014

  sanırım bulunduğum yerde satışa çıkması uzun sürecek 🙁 ben de internetten sabah uyanır uyanmaz sipariş verdim şimdi heyecanla bekliyorum 🙂

 338. 338 - Handan 11 Haziran 2014

  Ben de Büyükada kitapçısına sipariş verdim. Cuma günü geliyor kitabım..:)

 339. 339 - Güzay 11 Haziran 2014

  Aylar sonra Cafe Fernando’dan mail almak veee harika bir haber eşliğinde üstelik:))Tadından yenmez ve nihayett:))

 340. 340 - zeynep albayrak akmeşe 11 Haziran 2014

  Cenk görüntüler süper. Bu kadar titizliğin nedeni şimdi anlaşılıyor. Kitap ömürlük olmuş vesselam.

 341. 341 - Melek Altan 12 Haziran 2014

  yorumu okumadan gittim izmir mavisehir d&r’a ama malesef gelmemisti,daha da heyecan yaptim haha! haftasonu tekrar sansimi deniycem,sevgiler…

 342. 342 - Esra 13 Haziran 2014

  Mükemmel görünüyor. Almak için sabırsızlanıyorum, her ne kadar sizin yaptıklarınızın yanından geçemeyecek olsa da denemek için de sabırsızlanıyorum 🙂
  Elinize sağlık!

 343. 343 - SELİN 13 Haziran 2014

  Selam,
  Çarşamba günü başlayan aramalarım (yayın evinin deposu dahil) bugün sonuçlandı ve nihayet Capitol D&R’da buldum kitabınızı. Kardeşime aldırdığım için henüz görmedim ama az kaldı 3 saat sonra evdeyim :)))

 344. 344 - serap 14 Haziran 2014

  tebrikleerrr:))) uzun süredir bloğu ziyaret etmemiştim çok sevindim hemen almak istiyorum edirne de d&r olmadığı için internetten sipariş vermem gerekecek,iki gün beklemek bile zor…:)))ellerinize sağlık

 345. 345 - Ece 14 Haziran 2014

  Hayırlı olsun, hemen alacağım.
  Tarifleri denedikçe yorum ve sorularımızı bu platformda mı, hangi platformda paylaşalım?
  Hangisini tercih edersiniz?

 346. 346 - Ece 14 Haziran 2014

  Bir de internet Cafe Fernando uygulamasını indirdim.
  Orada bir sorum oldu..Vaktiniz olunca cevaplamanızı rica ediyorum.. Telaşınız geçince 🙂

 347. 347 - melek 14 Haziran 2014

  Merhaba
  İlk defa yorum yazıyorum.Kitap için çok tebrik ediyorum.Merakla bekliyorduk.Tekrar teşekkürler.

 348. 348 - belma 15 Haziran 2014

  Bu kadar emek verilmis kitabi almaktan mutluluk duyacagim.hernekadar tarifleri blogdan edinmek daha kolay olsada kitabin yeri baska.ellerinize saglik ve basiniz sagolsun

 349. 349 - Aysegul Karahasan 16 Haziran 2014

  Kitapyurdu.com da yeni çıkan kitapları tararken gördüm.16. sırada ve giderek yükseliyor. Sİparişimi verdim, gelene kadar heyecanla bekleyeceğim. Kitapcılarda bulmayanlar için internetten bu şekilde sipariş de mümkün. Açıkcası blog çoook uzun zamandır hareketsiz olduğundan takip etmeyi bırakmıştım, kitap sitesini ise hep takip ediyordum. Nihayet çıktı, henüz görmediysem de olaganüstü bir kitap olacağını biliyorum. Ellerinize sağlık..

 350. 350 - mukaddes 17 Haziran 2014

  kitap mükemmel ellerinize emeğinize sağlık 😀 çıldırdık. volume 2 olacaktır diye düşünüyorum 😀
  yani; yemekler ,çorbalar, salatalar… Güzel tarifleriniz ile mükemmel sofralar kurmak için sabırsızlanan bir güruh var 🙂
  bunun için de bir dört yıl daha bekleyecek miyiz ?zira çalışma arkadaşlarımız -ömrüm vefa etmez gibi espri yapıyorlar 😀 iyi ki varsınız sevgiler saygılar..

 351. 351 - Bengisu 17 Haziran 2014

  Ben hayatta şu tariflerin binde biri kadar bile bir şey çıkaramadım mutfakta ve biliyorum ki kitabındaki muhteşem tariflerin en kolayını bile beceremeyeceğim ama bu kitabı dört yıldır bekliyorum inan; senin lezzetli sohbetine dalmak, muhteşem görsellerinde ruhumu doyurmak, bu tariflerden herhangi birini bir gün senin mutfağında yiyebilmek hayallerine dalmak için… Benim gibi mutfağa girmekten nefret eden ama yemek yapmanın ve yemenin sanat olduğuna inanan biri için muhteşem bir hediye kitabın:)evlilik yıl dönümü hediyesi hem de:)

 352. 352 - selma 18 Haziran 2014

  Kitabın hayırlı olsun Cenk. Kendi kitabım çıkmış gibi heyecenlandım, ilk fotoğrafı görünce. Babanın ölümüne çok üzüldüm. Başın sağolsun. Ankara’ya imza günü için geldiğinde, görüşmek dileğiyle…

 353. 353 - ipek yatmaz 18 Haziran 2014

  Cenk Bey,
  elinize, yüreğinize, ağzınıza sağlık.. muhteşemsiniz.. tüylerim diken diken oldu öyküyü okurken.. pazar günü kitabınızla tanıştığımda da aynı duygunun içindeydim.. yeniden söylüyorum yüreğinize elinize sağlık…

 354. 354 - Zeynep 19 Haziran 2014

  Kitabınız için çok tebrik ederim, eminim ki çok başarılı olacak.

  Yazınızı okuyunca aklıma bir Özdemir Asaf şiiri geldi;

  “Dün sabaha karşı kendimle konuştum
  Ben hep kendime çıkan bir yokuştum
  Yokuşun başında bir düşman vardı
  Onu vurmaya gittim kendimle vuruştum.”

  Sanırım hayatta başarı ve zafer ancak böyle mümkün, kendinle vuruşarak…

 355. 355 - Sibel 19 Haziran 2014

  Her tarif; ruhumu gözümü doyuruyor hikayeleriyle ,görselleriyle… Tarif değil hikaye okuyorum her defasinda… Yolunuz acık olsun…

 356. 356 - sıdıka 19 Haziran 2014

  Nihayet kitabınızı okuyacagım ıçin çok mutluyum tarıflerınızden ve hıkayelerınden çok şey öğrendim ellerınıze sağlık….

 357. 357 - müge 20 Haziran 2014

  Cenk Bey,
  Kitabınızı dün aldım.Herseyiyle çok güzel bir kitap olmuş.Detaylı anlatımlı tarifler ve müthiş görseller insanın iştahını kabartıyor.Uzun zamandır bekledigimize değmiş.Tebrik ederim.

 358. 358 - Fatma 23 Haziran 2014

  Cenk merhaba, bende kitabı uzun süre bekleyenlerdendim. Kitabı cuma sipariş etmiş bu sabah şirkette masamdaydı. Şimdi biraz göz attım. Açıkçası sipariş verirken fiyatı biraz yüksek gibi gelmişti ama ben böyle ansiklopedi gibi bir kitap beklemiyordum gerçekten kusursuz eline aldığında bırakasın gelmiyor tarifler dışındaki yazılarını okumakta ayrı bir keyif tariflerin her zaman ki gibi çok özenli kısacası bu kitap ödenenden çok fazlasını hak ediyor eline emeğine sağlık. Şimdi çalışmaya başlıyacağım ama aklım kitapta elim sürekli kitaba gidiyor:)

 359. 359 - NEŞE AKGÜL 23 Haziran 2014

  Ve nihayet …. Sizi tebrik ediyorum Cenk Bey ve benim gibi bekleyenlerinde gözü aydın olsun.
  Bloğunuzun sessiz takipçisi ve tatbikçisiyim İstanbul dışında yaşıyorum ama Temmuz ayının ilk haftası İstanbula geleceğim ,Tariflerinizle ikramlarımı,evladlarıma ve torunlarıma sevdiklerime, belkide önce iki elimle arkamda saklayacağım sonrada işin sırrı burda diyebileceğim, çok önemli dostlarıma hediye edebileceğim kitabınızın benim için olanını imzanız ile temin etmek istiyorum,nasıl olabilir cevap verirseniz memnun kalacağım .

 360. 360 - Gamze 23 Haziran 2014

  Sağlık durumum ve hayat felsefem gereği şekerli, unlu ve çikolatalı ürünlerden uzak duruyorum. Ama bu durum kitabınızı tutkuyla bekleyip kavuşmama engel olmadı tabii ki 🙂

  Hikayeler..Her tatlının, yemeğin, fotoğrafın, kitabın hikayesi bizi size bağlıyor.

 361. 361 - yesim aksahin 23 Haziran 2014

  cenk,
  kendimi Julie and Julia filminde gibi hissediyorum kitapdan dört tarif denedim bile:) sonuclar hep mutluluk verici oldu
  ne buyuk bir lüx ! biri bizim için tarifleri en mükemmel haline getirmiş brioche şimdi dolapda dinleniyor yarın pişirip tadına bakacagım eminim o’da şahane olacak..
  sonsuz teşekkürler
  imza gununde görüşmek üzere

 362. 362 - banu selek 23 Haziran 2014

  pazar günü kitabınızı aldım. çok güzel anlatımlı ve resimli bir kitap olmuş. daha önce siteden tariflerinizi denemiştim. şimdi de sabırsızlanıyorum .tebrik ederim şimdiden…

 363. 363 - yasemin 25 Haziran 2014

  Fernando rüyasında
  bir kitap gördü..
  kalbinin fısıltısı
  sayfalara aktı
  o uyurken

 364. 364 - burcin 25 Haziran 2014

  Ruhu Coşkulu Genç….

  Havayolu şirketinde çalışıyorum.
  Kitabını bir arkadaşımda gördüm ve inceledim.
  hiç düşünmeden sipariş ettim, normalde o paraya baska yapacak bir çok şey bulurdum aslında. çok yemek yapmam ama yaptım mı iyi yaparım.

  neyse kitabın biraz önce elime geçti..

  Eline koluna yüreğine sağlık.
  bakalım ne gibi detaylarda bogulmuş ve incileri açığa çıkarmışsın.. Enerjin güzel demek ki bir anda almama sebep oluverdiğine göre 😉

  Şimdilik hoşçakal.. 🙂

  (yorumları okumadım, onları takip edecek zamanım yok. ama atarsan, mailini beklerim)

  babamın her daim kullandığı sözü; sevgiyle kal..

 365. 365 - Fatma 27 Haziran 2014

  Merhaba,

  Kitaptan, cevizli muffın ve pamuk ekmeği yaptım
  muhteşem oldu, bu kadar keyifli ve merakla beklemek değdi doğrusu sonuç çok güzeldi.

  Bu güzel tariflerle buluşturduğunuz sağolun, ellerinize sağlık. Sıra diğer tariflerde.

 366. 366 - Sıdıka 27 Haziran 2014

  Merhaba Cenk,kitabın bir haftadır elimde ve her sayfasını satır satır zevkle okuyorum. Her tarif ve her detayda ince bir zevk var. Tam bir sanat eseri yaratmışsın, ellerine sağlık… Vee imza günün ne zaman???

 367. 367 - Aslı 29 Haziran 2014

  Merhaba Cenk Bey,
  Öncelikle böyle mükemmel bir kitap hazırladığınız için çok ama çok teşekkür ediyoruz. Bizi çok ama çok mutlu ettiniz.Kitabınızı bugün 3. kez sipariş ettim, çünkü diğer ikisine el konuldu:)
  Başarılarınızın devamını diliyoruz.
  İyi ki varsınız ve böyle de olsa sizi iyi ki tanıyoruz.

 368. 368 - Almıla 30 Haziran 2014

  Sevgili Cenk çok üzüldüm babanı kaybettiğini okuyunca Allah sabır versin.Haricinde herşey anlamsız kalıyor.
  Kitabın çıktığı için çok sevindim. Lakin ne kadar uzun süre bloğa bakmamışım diye suçladım kendimi.Uzaktan uzaktan senin çevrende olan insanlarız sevincini de acını da paylaşıyoruz.

 369. 369 - Dilek 30 Haziran 2014

  Sevgili Cenk,
  Siteni kesfettiğim günler aklıma geldi oğlusum kücücük ve yemek ile uzak yakın alakası yoktu ilk muzlu ekmegini denemiş oğlusumun afiyetle yemesini seyretmiştim
  Yarın ilk iş kitabını alıyorum tebrikler . Tesekkürler.

 370. 370 - Cenk 30 Haziran 2014

  derya – İmza günü detayları yarına netleşmiş olacak. Blogdan duyuracağım. Hiç abartmış olmazsınız ama daha kalıcı bir imzayı tercih edeceğinizi düşünerek sizin için çikolata renginde yazan bir kalem aldım. İmza gününde yanımda olacak. Muhakkak hatırlatın 🙂

  yesin aksahin – Elbette!

  aylya – Amazon için henüz bir plan yok. Bazı ülkelere şurası gönderiyor.

  naciye, Zeynep Braggiotti, Özge – Biraz geç oldu, heyecanıma verin.. Sizin de başınız sağ olsun.

  Yeşim Budak – Elbette devam edecek 🙂

  Ece – Blogdaki yazılardan herhangi birine yorum bırakarak iletebilirsiniz.

 371. 371 - Aysin 01 Temmuz 2014

  Hayirli ugurlu olsun, Allah utandimasin. Sabirsizlikla bekliyordum sadece yasasinn diyorum:)) Ellerinize guzel yureginize saglik…

 372. 372 - senem 02 Temmuz 2014

  Ama ben bunu okurken ağladım!
  Ne kadar hak ediyorsun mutluluğu, başarıyı ve hayallerini gerçekleştirmeyi!
  Kitap çıktığını duyunca birbirini arayıp haber veren insanlar var okuyucuların arasında. Emin ol yazdığın her kelimenin, çektiğin her fotoğrafın altında yatan emeği bilerek elimize alacağız biz o kitabı.
  Teşekkürümü sunmaya yetmez ama: ELLERİNE SAĞLIK!

 373. 373 - tuğçe 03 Temmuz 2014

  Çok bekledim, geç gördüm 🙂 Hayırlı uğurlu olsun, Cenk Bey.
  Bilkent’teki domatesli makarnanın da bu başarıya katkısı büyüktür diye düşünüyorum. Okuldaş olmamız ayrı gurur verici. Tebrikler. Başarılarınızın devamını diliyorum.

 374. 374 - Merve Uçkaç 04 Temmuz 2014

  Merhabalar Cenk Bey
  Ben Cafe Fernandoyu aldım ve bir çırpıda okudum. Kitabın en güzel yanı her tarifin hikayesini vermişsiniz. Ben genelde tarif kitaplarını alıp içinden belirlediğim yerleri okurdum, ilk defa bir tarif kitabını sonuna kadar keyifle okudum. Ben lisans eğitimimi psikoloji üzerine aldım fakat pasta yapmak beni daha çok mutlu ediyor. Kitapta sizinde böyle bir yoldan geçtiğinizi görünce sevindim hemen anneme sizi anlattım. Zira kendisi sizin annenizin başlarda olduğu gibi hayıflanıyor ‘gül gibi işin var diye’ 🙂 ne diyim umarım sizinki gibi bi başarı hikayem olur.
  Son olarakta hemen Altın Kızları izleyeceğim 🙂
  Sevgiler

 375. 375 - Esin Uluırmak 10 Temmuz 2014

  Selam,
  Sonunda çıkıyor, ne kadar heyecanla beklediğimi bilemezsiniz.
  Sevgiler

 376. 376 - İsmet Tolunay 11 Temmuz 2014

  Cenk Bey merhaba,

  2008 yılından bu yana blogunuzu sessizce takip ediyorum,reçetelerinizden bazılarını fırsat buldukça uyguladım. Nihayet kitabın çıktığı haberini arkadaşım verdiğinde hemen edinmek istedim.D&R dan sipariş ettiğim 2. basım bu gün öğlene doğru elime ulaştı. Her şeyiyle olağanüstü, gerçekten ellerinize ve yüreğinize sağlık.
  sağlık, mutluluk ve başarı sizinle olsun.

 377. 377 - gokish 12 Temmuz 2014

  simdi bu muthis icerikli kitaba yanagimizi dayayip uyuma sirasi bizde 🙂 Allah yolunu acik etsin, dualarimiz seninle…

 378. 378 - Elifnur 12 Temmuz 2014

  Kahve Dunyasinin kuvertur cikolatalari hakkinda ne dusunuyorsunuz?

 379. 379 - Cenk 18 Temmuz 2014

  Elifnur – Benim için Valrhona’nın yerini tutmaz ama piyasadaki birçok yerli kuvertürden kat kat daha iyi.

 380. 380 - Zeynep 04 Eylül 2014

  İnsan 10. Evlilik yıldönümünde ” bi pasta yaptım yanağını dayar uyursun” adlı bi kitap alırsa eşinden, ne hisseder? Valla ben havalara uçtum, daha ne olsun!… Elime alıp uzuuuun uzun resimlerine bakıyorum, roman okur gibi okuyorum tariflerinizi… Ne diyebilirim ki, muhteşem olmuş. Çok kıymetli benim için, elinize, emeğinize, yüreğinize sağlık… Eşime de sonsuz teşekkürler….

 381. 381 - Fatma 15 Eylül 2014

  Merhaba,

  Kitap tan browni tarifini yaptım muhteşem oldu, süt reçelini de üstüne koyarak lezzet bir kat daha arttı, şu anda işyerinde kahvemle yiyorum çok güzel bir mutluluk.

  Teşekkürler, emeğinize sağlık

  Sevgilerimle,
  Fatma Özcan

 382. 382 - ayla 19 Eylül 2014

  cenk bey ellerinze saglik,
  ben canada dayim. nasil kitabi alabilirim? amazon da yok mu?

 383. 383 - Cenk 21 Eylül 2014

  ayla – Amazon’da satılmıyor ama D&R Amerika’ya gönderim yapıyor diye biliyorum. Belki kanada’ya da gönderiyordur. Hiç kontrol ettiniz mi?

 384. 384 - Ayşe Gül 22 Eylül 2014

  Cenk Bey size kitap kapağı ile ilgili bir gözlemimden bahsetmek istiyorum. Belki daha önce söyleyen olmuştur. Kapakta bir pasta yaptım yanağını dayar uyursun yazıyor. Hemen altındaki pastaya baktığımızda sivri köşeli çikolatalarla çevrili olduğunu görüyoruz ve insanın içinden ben bu pastaya yanağımı dayarsam batar bunlar ama düşüncesi geçiyor. Neden bu pastayı kullanmak istediniz kapakta acaba?

 385. 385 - Cenk 23 Eylül 2014

  Ayşe Gül – “Yanağını dayar uyursun” derken elbette gerçekten yanağınızı dayamaktan bahsetmiyorum. O lafı ilk kez nar reçeli için kullanmıştım. Sonuçta yanağınızı bir reçele de dayamak pek akıllıca değil.

 386. 386 - ayla 24 Eylül 2014

  cenk bey eger satis linkini verirseniz memnun olurum . D&R bulamadim.
  baska bir sitede buldum(istanbulda) mail attid ama hala cevaplamamislar.
  eger amazonda olursa cok daha iyi olur,cunku bana pahaya tamam olur eger baska ulkeden gonderirlerse.
  umarim bu kitaba cok erken zamanda ulasirim.

 387. 387 - Cenk 25 Eylül 2014

  ayla – Satış linklerinin tamamı şu sayfada. Yayınevinin Amazon’dan direkt satış yapması oldukça zor. Gönderimi büyük dert. Ben Amazon’a koysam yine aynı dert. PTT bile Amerika’ya 60 TL’ye gönderiyor – ki ulaşacağının garantisi dahi yok. Şu anda D&R’dan daha iyi bir çözüm önerim maalesef yok.

 388. 388 - ayla 26 Eylül 2014

  ilgi gosterdiginiz icin cok sagolun cenk bey.
  linklere bakacam.umarim uygun sekilde ulasabilirim.
  hoscakalin

 389. 389 - Deniz 04 Ekim 2014

  Yemek kitabini almak çok istemisdim.Dün D&R store a gittim ve 95 lira dediler tabi alamadım.sencede biraz fazla değilmi cenk 🙂

 390. 390 - Cenk 08 Ekim 2014

  Deniz – Kitabın fiyatı, baskı maliyetine göre belirleniyor. Bundan daha ucuz olması maalesef mümkün değil. Ama internette indirimli olarak bulabilmeniz mümkün. Satış linkleri şu sayfada.

 391. 391 - Ceyda 28 Ekim 2014

  Cenk Bey , kitabinizin ciktigini bugün gordum. Blogunuzu epeydir ziyaret edememistim. Kitabi internetten siparis edicem fakat bir konuyu merak ettim. Kitabinizda kac adet recete var?

 392. 392 - Cenk 24 Kasım 2014

  Ceyda – 103 tane tarif var.

 393. 393 - Ayşegül 09 Aralık 2014

  Günaydın Cenk,

  Çikolatalı kurabiye tarifinizi yaptım kitaptan. Çok ilginç birşey oldu. Fırına girince yayilmadilar neredeyse hiç. Tadi nefis herkes bayıldı ben de ama neden yayılmadi anlamadim. Tam buğday unu kullandım beyaz un çok az. Ondan kaynaklanmis olabilir mi ? Sitenizdekini de denemistim zamaninda. Onu beyaz unla yapmıştım yayılmısti. Iki tarifinizi de harfiyen uyguladım bu arada. Bir tek her ikisinde de şekeri yariya ya da üçte birine indirdim.

  Ayşegül

 394. 394 - Ayşegül 09 Aralık 2014

  Aslında şöyle de birşey var. Giriş kisminda erimeyen çikolata cinsinden bahsetmissiniz. Ondan kaynaklanmis olabilir mi acaba ?

  Ayşegül

 395. 395 - Cenk 09 Aralık 2014

  Ayşegül – Malzemelerde değişiklik yaptığınızda sürprizlere hazırlıklı olmak lazım. Harfiyen uyguladım demişsiniz ama hem un tipini değiştirmişsiniz hem de şekeri yarı yarıya azaltmışsınız. Şeker, kek ve kurabiyelerde tatlılığın dışında nem de katan bir malzeme. Yaptığınız değişiklikler kurabiyelerin yayılmamasına sebep olmuş.

 396. 396 - Ayşegül 09 Aralık 2014

  Tekrar merhaba,

  Haklısınız harfiyen uyguladım derken yöntem anlamında demek istemiştim aslında. Ben de un değişikliğinden kaynaklandığını düşünüyordum.

  ilginiz için teşekkür ediyorum.

  Ayşegül

 397. 397 - Aysegul 14 Aralık 2014

  Gene ben…

  Dulce de leche tarifinizi de denedim. Buzdolabında 2 hafta kalabilir demişsiniz daha uzun süre kalması ve kullanılması durumunda bir sorun olur mu ? Kokusunda ve görüntüsünde bir sorun görünmüyor da…

  Aysegul

 398. 398 - Cenk 19 Aralık 2014

  Ayşegül – Biraz daha uzun süre kalabilir. İçinde süt olduğu için ömrü diğer reçellere göre biraz daha kısa.

 399. 399 - guli 20 Mart 2015

  Fotoğraflar ve düzenlemeler sade, şık Cenk, tebrikler. Zaman zaman tariflerini kullanıyorum teşekkürlerimi iletmek istedim. Benim Japon bir arkadaşım da bitirme projesi olarak Japon yemekleri kitabı yaptı o da baya sevildi tasarımı çok iyiydi. Göz atmak istersen http://www.blurb.com/b/5683661-guide-to-the-foreign-japanese-kitchen-english buradan inceleyebilirsin.

 400. 400 - Ebru 09 Nisan 2015

  Mükemmel bi kitap olmuş. Elinize, yüreğinize sağlık. Tabi bi de sevgilime teşekkür ederim kitabınızı bana hediye ettiği için.

 401. 401 - gizemsSs 29 Haziran 2015

  Gerçekten çok akıcı bir kitap olmuş. Yüreğinize sağlik.

 402. 402 - Nisa Ayhan 27 Kasım 2017

  Cenk bey merhaba. Kitabınızdaki macaron tariflerini 5 kez denedim. Çok güzel etekleniyor, pişirme kağıdına yapışmıyor ama dışı çıtır ve içi sakızımsı olmuyor. Dışı yumuşak içi ise sakızımsı oluyor. İdeal kıvam hangisidir? Sizinkinin kıvamı nasıl oluyor? Yoksa ben mi yapamıyorum? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 403. 403 - Cenk 23 Ocak 2018

  Nisa Ayhan – Dış kısmının çıtır ince bir kabuk bağlaması lazım. Pişirme süresini artırmanız lazım.

Yorumunuzu bırakınız