Çikolatalı Brioche

Çikolatalı Brioche

28 Aralık 2007 | Kategori: Çikolata, Ekmek, Kahvaltı ve Brunch


İlham ilginç şekillerde geliyor. Bir parça briohhhşu Nutella kavanozuna düşürmenin böylesine lezzetli bir tarife ilham vereceğini kim bilebilirdi ki? Tamam... Belki de o kadar da inanılmaz bir keşif değil. Ama içine çikolata giren bir tarifin başka bir boyuta geçtiğini kabul etmek lazım. Benim gibi obur çikolata bağımlılarının buluşup fırından yeni çıkmış çikolatalı briocheları soğumasını bile beklemeden mideye indirip kendinden geçtiği bir boyuttan bahsediyorum!

[“Çikolatalı Brioche” devamını okumak için tıklayın →]

Brioche Puding

Brioche Puding

11 Eylül 2007 | Kategori: Ekmek, Puding


Diyelim ki benim kadar obur biri değilsiniz ve pişirdiğiniz briocheun sadece yarısını yiyebildiniz. Gerisini de yarın yerim diye düşünüp sakladınız. Ertesi gün sizi bir sürpriz bekliyor. Ağızda dağılan bir gün önceki briocheun yumuşaklığından eser kalmamış. Çöpe atmak gibi bir opsiyonu aklınıza bile getirmeyin. Arta kalan brioche ile de iştah kabartan başka tatlılar yapmak mümkün. Bunlardan bir tanesi de bu sene elimden düşüremediğim diğer bir kitaptan denediğim Brioche Puding tarifi.

[“Brioche Puding” devamını okumak için tıklayın →]

Brioche

Brioche

07 Eylül 2007 | Kategori: Ekmek, Kahvaltı ve Brunch


Brioche (briyoş diye okunuyor) ya da benim tabirimle Briohhşşş, yüksek miktarda yumurta ve tereyağı içeren bir Fransız ekmeği. Tarifteki miktarlarda tereyağı ve yumurta içeren her şeyin olacağı gibi baş döndürücü bir lezzete sahip. Bu benim ilk brioche denememdi. Son olmayacağı da kesin. Ne zaman rejim yapmaya kalkışsam karşıma devam etmemi imkansız hale getiren bir şey illa ki çıkıyor. Geçen haftanın suçlusu bu brioche denemem oldu. Ekmek düşkünü biri ...

[“Brioche” devamını okumak için tıklayın →]