Çukurcuma

25 Haziran 2007 | Kategori: Gezi ve Seyahat

Cukurcuma

Geçen haftasonu yaptığımız Çukurcuma turundan bazı fotoğraflar. Bu sıcaklarda pek çekilmeyebilir ama mutlaka 2-3 ayda bir uğramakta fayda var. Her dükkanda ilginç bir obje bulmanız mümkün. Beni en çok ilgilendirenler ise eski mutfak eşyaları. Yukarıdaki servis tabağının rengine hayran kaldım.

Cukurcuma
Cukurcuma

Cukurcuma

Cukurcuma

Biraz nefes alıp dinlenmek için bir arkadaşımızın dükkanına attık kapağı. Hayatımda içtiğim en lezzetli çayı söyledi köşedeki büfeden. Yanında da ev yapımı kurabiyeler ikram etti.

Cukurcuma

Cukurcuma

Cukurcuma

Cukurcuma

Üye ol, yemek tarifleri emailine gelsin.

Yorumlar

 1. 1 - Eda Suner 25 Haziran 2007

  Cenk’cim bu sokak boyama da yeni bir furya sanırım Nuri Alço vakasından sonra son trend yani. Sanırım stencil kullanarak yapıyorlar. Bjork’e benzeyen çığlık atan kız benmiyim yoksa. Bak onu bulsam eve bile yaparım haha 😛

 2. 2 - Cenk 25 Haziran 2007

  Valla keşke furya olsa. Ben çok yaratıcı buldum. Özellikle pembe üzerine siyah çok güzel olmuş.

 3. 3 - Eda Suner 26 Haziran 2007

  Bir zamanlar ahşap boyama ile uğraşırken stencilleri kim yurtdışına gitse sipariş verirdim.Neyse ki artık satılmakta. O zamanlar kendi stencilimi yapıyordum. Dinle bak çok komik. Eski röntgen filmlerini çamaşır suyuna sokup renksiz hale getiriyordum sonra keçeli kalemle çiçek böcek v.s çizip maket bıçağı ile kesiyordum. Milyonlarca kez elimi kesmişimdir, hey Allah’ım aklımı seveyim. Yaratıcılık olsun diye adım morona çıkıcakdı hahaha 😛 NaPiM huyum kurusun ben böyleyim işte.

  Ps: Cicine az kalsın Ömer el koyucakdı, zor sakladım. En kısa zamanda koklaşalım artık. Ancak çilekli tart istiyorum ona göre 🙂

 4. 4 - Figen Kerimol 26 Temmuz 2007

  Merhaba,
  Sitenize tesadüfen girdim.Tarifleriniz ve resimleriniz çok özenle yaratılmış,emek verilmiş.Sadece teşekkür etmek için yazıyorum.Ruhum aydınlandı diyebilirim.Herşeyin gönlünüzce olmasını dilerim.
  Figen

 5. 5 - özlem20 23 Aralık 2011

  Cenk merhaba..Bu gece senin siteni baştanbaşa gezerken Çukurcumada takıldım..Ne müthiş bir yer bu..Adını hiç duymamıştım..İstanbul’un neresinde bu Çukurcuma?İstanbul’a gittiğimde mutlaka uğramak isterim doğrusu..Resimler müthiş.:)

 6. 6 - Cenk 25 Aralık 2011

  özlem20 – Cihangir ile Pera arasında.

Yorumunuzu bırakınız