Yemekosfer'de arayın

YEMEKOSFER NEDİR?

Yemekosfer bir yemek tarifi arama motorudur.

Arama kutusuna yazılan kelimeler sadece özel olarak seçilmiş Türkçe yemek bloglarında aranır. Böylelikle aramalarınız sonucunda karşınıza mutlaka bir yemek tarifi ve ona eşlik eden ağız sulandırıcı fotoğraflar getirir.
Örnek birkaç arama: cheesecake, çikolata, çorba, dondurma, ekmek, et tavuk balık, içecekler, kahvaltı ve brunch, kek ve brownie, kurabiye, makarna, muffin, pasta, reçel ve marmelat, salata, sebze, sos, tart, tatlı, türk mutfağı, vegan, zeytinyağlı

YEMEK BLOGU SAHİPLERİ

Yemekosfer'de yapılan aramalarla trafiğinizi arttırmak isterseniz blogunuzun yapılan aramalarda yer aldığına emin olunuz. Blogunuzun Yemekosfer'e dahil olup olmadığını öğrenmek için blogunuzun adı veya adresini (URL) arama kutusuna yazdıktan sonra aratıp kontrol edebilirsiniz.

Eğer blogunuz arama sonuçlarında çıkmıyorsa, dahil olması için sonmce(at)gmail(dot)com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Önemli: Lütfen e-posta göndermeden önce blogunuzun alttaki kriterlere uyduğuna emin olunuz.

Arama yapan ziyaretçilerin en isabetli ve kaliteli içeriğe ulaşabilmesini sağlamak için Yemekosfer'e eklenecek yemek bloglarının alttaki kriterlerin hepsine uyması gerekmektedir:

  • Sitenizin yorumlara açık, blog formatında ve Türkçe olarak hazırlanmış olması
  • Yazılarda yemek tarifi ve fotoğraflara (veya diğer görsel unsurlara) yer verilmesi
  • İçerik kısmında advertorial ya da herhangi bir reklam içerikli yazı bulunmaması
  • En az 3 aylık bir arşive sahip olması
  • İçeriğin tamamen size ait olması
  • Blogun sahibinin kim olduğu hakkında bilgi içermesi
  • Ayda en az 2 yazı girilen aktif bir blog olması

Yukarıdaki kriterlere uymayan siteler Yemekosfer'e dahil edilmeyecektir.

BLOGUNUZA EKLEYİN

Şu sayfada yer alan farklı boyutlardaki arama kutularına denk gelen kodlarını kullanarak kendi blogunuza Yemekosfer'de tarif arama özelliğini ekleyebilirsiniz. Böylelikle okurlarınızın blogunuzu terkedip başka bir sayfada arama yapmasına gerek kalmaz.