Sonuçları etikete göre daralt:
Yaz Gelsin

Yaz Gelsin

26 Mayıs 2010 | Kategori: Fotoğraf, manzara


Bodrum'u özledim. Selimiye'yi de.

[“Yaz Gelsin” devamını okumak için tıklayın →]

Gün Batımı Manzara

Gün Batımı Manzara

20 Kasım 2009 | Kategori: Fotoğraf, manzara


Yine balkonumdan bir kare. Güneş batarken yandaki sitenin camlarına böyle yansıdı. Gökyüzü de mora bulanınca fırsatı kaçırmadım. Bu fotoğrafta kullandığım teknik de uzun pozlama. Bu kare için pozlama süresi 13 saniye. Makineyi titretmeden 13 saniye boyunca elde tutmak imkansız olduğu için yine tripod gerektiren bir teknik. Bu tip fotoğrafları Selimiye ve Bodrum'da da çekmiştim. Karedeki sabit olan öğeler (binalar) keskin, hareket eden öğeler ise (bulutlar gibi) bulanıklaşıyor.

[“Gün Batımı Manzara” devamını okumak için tıklayın →]

Fenerbahçe Sahil

Fenerbahçe Sahil

18 Kasım 2009 | Kategori: Analog, Fotoğraf, manzara


Fenerbahçe sahilinde analog makinemle yürürken çektiğim karelerden biri. Filmle çektiğim fotoğraflardaki eski zamanlara aitmiş hissi çok hoşuma gidiyor. Makine: Pentax K1000D.

[“Fenerbahçe Sahil” devamını okumak için tıklayın →]

HDR Manzara

HDR Manzara

17 Kasım 2009 | Kategori: Fotoğraf, HDR, manzara


HDR tekniğini uyguladığım fotoğraflardan biri. "High Dynamic Range", yani kısa adıyla HDR, aynı kadraja ait farklı pozlanmış fotoğrafların bir yazılım sayesinde karanlık ve aydınlık yerlerinin yeniden değerlendirilerek bir fotoğrafta birleştirilmesi demek. Daha çok detay, ara tonlar daha belirgin, renkler akıl almayacak kadar zengin, her şey fotoğraftan fırlayacakmış kadar gerçek... Kulağa karmaşık geliyor, ama aslında her şeyi şu yazılım yapıyor. Size düşen tek şey aynı kareyi farklı (düzgün bir ...

[“HDR Manzara” devamını okumak için tıklayın →]